dzisiaj jest: 19 marca 2024 r.   ::    imieniny: Józef, Bogdan, Marek

Gmina Ciężkowice
Powiat TarnowskiLeśna droga

Złożą ślubowanie służby Ojczyźnie

Żołnierze na polu walki - grafika poglądowaSerdecznie zapraszamy na uroczystą przysięgę, które odbędzie się w sobotę 3 grudnia o godz. 11:00 na Rynku w Tarnowie, gdzie ochotnicy złożą uroczyste ślubowanie i wstąpią w szeregi 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Leopolda Okulickiego ps. „Niedźwiadek” (11 MBOT), w tym między innymi do 113 batalionu lekkiej piechoty, który stacjonuje w Tarnowie.

W trakcie uroczystej  przysięgi wojskowej będzie miał miejsce pokaz sprzętu wojskowego jednostek z Garnizonu Kraków, innych służb mundurowych, zagra orkiestra wojskowa, nie zabraknie także tradycyjnej wojskowej grochówki.

Regulamin uroczystości jest dostępny na  stronie internetowej www.wojsko-polskie.pl.
Dodatkowo informujemy, iż w dniu 3 grudnia nastąpi zmiana w organizacji ruchu na ulicach otaczających rynek.

Plakat wydarzenia - na zdjęciu ślubujący żołnierze

Źródło: www.wojsko-polskie.pl