dzisiaj jest: 6 lutego 2023 r.   ::    imieniny: Dorota, Bohdan, Ksenia

ikona facebookikona youtubeikona login

Bezpłatne szczepienia przeciw meningokokom w ramach programu "Bezpieczni, bo zaszczepieni"

Logo Małopolski - duże kolorowe "M"Bezpieczni bo zaszczepieni – to zadanie, w ramach realizacji Programu polityki zdrowotnej dotyczącego profilaktyki zakażeń meningokokowych w Małopolsce na lata 2020-2027. Program został opracowany z inicjatywy i środków finansowych Województwa Małopolskiego oraz uzyskał opinię Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji.

W 2022 roku kontynuowana jest realizacja programu wspólnie z powiatami współpracującymi z gminami, które przystąpiły do jego wdrażania wraz z Województwem Małopolskim oraz szczepimy dzieci i młodzież w placówkach opiekuńczo-wychowawczych i żłobkach klubach/ dziecięcych.

Do wdrażania Programu w 2022 roku, w Małopolsce przystąpiły następujące powiaty i miasta na prawach powiatu:

• Miasto Kraków,
  • Miasto Tarnów,
  • Powiat Krakowski,
  • Powiat Myślenicki,
  • Powiat Nowotarski,
  • Powiat Tarnowski,
  • Powiat Wielicki.

Informacje na temat podmiotów leczniczych realizujących szczepienia ochronne w ramach programu są dostępne na stronie internetowej profilaktykawmalopolsce.pl.

Grafika informacyjna - na zdjęciu buteleczka ze szczepionką, trzymana w ręku

Źródło: Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie