dzisiaj jest: 6 lutego 2023 r.   ::    imieniny: Dorota, Bohdan, Ksenia

ikona facebookikona youtubeikona login

IV Powiatowy Dzień Pracownika Socjalnego w Żabnie

Koncert zespołu Ewenement podczas gali w ŻabnieW Gminnym Centrum Kultury w Żabnie odbyła się uroczysta gala z okazji IV Powiatowego Dnia Pracownika Socjalnego, która zorganizowana została przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie i samorząd gminy Żabno. Była okazją do podziękowań za dla tych, którzy w naszym powiecie pomagają innym ludziom za wykazywaną cierpliwość i wielkie serce.

Gala połączona była z konferencją ks. dr hab. Jana Bartoszka - dyrektora radia RDN Małopolska i Nowy Sącz „Wyzwania formacji pracowników socjalnych” oraz dyrektora Wydziału Polityki Społecznej MUW w Krakowie Jacka Kowalczyka „Wyzwania pomocy społecznej w dobie epidemii, kryzysu uchodźczego i energetycznego”.

- Pracownicy socjalni wykonują naprawdę bardzo odpowiedzialną pracę, w której trzeba się wykazać wielką empatią, zrozumieniem, ale również wielką cierpliwością. Dziś jest odpowiedni dzień do tego, aby wyrazić szacunek i uznanie dla ich pracy – powiedział starosta tarnowski Roman Łucarz.

Starosta tarnowski Roman Łucarz podczas uroczystej gali w Żabnie

Dla nas to bardzo ważne święto - chcemy uhonorować te wszystkie osoby, które świadczą pomoc w terenie, świadczą pomoc psychologiczną, prawną i taką dosłowną materialną - powiedziała Marta Herduś, burmistrz Żabna.

Uczestnicy uroczystości w Zabnie

Poseł na Sejm RP Urszula Rusecka odczytała list od minister rodziny i polityki społecznej Marleny Maląg. Podziękowania pracownikom socjalnym składali też obecni na uroczystości posłowie Anna Pieczarka i Wiesław Krajewski, wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz, wicestarosta Jacek Hudyma, etatowy członek zarządu Tomasz Stelmach, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Irena Kusion, radni powiatowi Grażyna Karaś i Krzysztof Płaczek.

Wręczenie symbolicznych statuetek

Podczas spotkania zostały wręczone symboliczne statueteki przedstawicielom wszystkich ośrodków niesienia pomocy w powiecie tarnowskim.

Występ zespołu Ewenement podczas gali

Wydarzenie uświetnił zespół szkolno - parafilny "EWENEMENT" z Niedomic.

Więcej zdjęć z wydarzenia na profilu społecznościowym facebook - Starostwo Powiatowe w Tarnowie.

Fot. Paweł Topolski