dzisiaj jest: 3 grudnia 2022 r.   ::    imieniny: Franciszek, Hilary, Ksawery

ikona facebookikona youtubeikona login

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Uhonorowano najlepszych sołtysów za 2021 rok

Starosta i burmistrz Wojnicza ze sztandarem sołtysówPadło wiele słów podziękowań za pracę na rzecz lokalnych społeczności, a także za to, jaką wykazali postawę względem uchodźców wojennych z Ukrainy. W Kąśnej Dolnej odbyło się spotkanie z sołtysami z powiatu tarnowskiego. Ogłoszono, że Sołtysem Roku 2021 został Mieczysław Tabiś z gminy Ciężkowice, nagrodzono również innych wyróżniających się sołtysów.

Wcześniej sołtysi nagradzani byli podczas powiatowych dożynek. Od dwóch lat zmieniono jednak formułę i organizuje się specjalną galę, na której ogłasza się, komu przypadło miano najlepszego sołtysa powiatu tarnowskiego za miniony rok.
Starosta tarnowski Roman Łucarz, wyrażając wdzięczność sołtysom za pracę na rzecz lokalnych społeczności w szczególny sposób podziękował w tym roku za włączenie się w pomoc dla uchodźców wojennych z Ukrainy. Apelował, aby nie ustawali w pomocy i pomagali dalej, bo nadal trwa wojna za naszą wschodnią granicą. - Zmierzyć pracę sołtysa jest niezwykle trudno, bo musi się często angażować w rozwiązywanie drobnych, ale istotnych spraw z punktu widzenia mieszkańców. Jest też często na pierwszej linii frontu. Doceniam to, co robicie. Gratuluję odwagi i determinacji – mówił starosta.

Starosta podczas przemowy, obok burmistrz Wojnicza

Sołtysom za wykonywaną pracę dziękowali również poseł na Sejm RP Anna Pieczarka, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego Wojciech Skruch, przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego Paweł Smoleń, wicestarosta tarnowski Jacek Hudyma, prezes Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Tarnowskiej Tadeusz Bąk, a także dyrektor radia RDN ks. dr hab. Jan Bartoszek.

Anna Pieczarka podczas przemowy, obok starosta i burmistrz Wojnicza

Ogłoszono, że Sołtysem Roku 2021 został Mieczysław Tabiś z gminy Ciężkowice. Wyróżniono Lidię Górkę (gmina Pleśna), Sylwestra Wojciechowskiego (gmina Wietrzychowice), Marię Żywiec (gmina Skrzyszów), Kazimierza Urbanka (gmina Radłów), Władysława Szwandroka (gmina Szerzyny), Teresę Kaczor (gmina Zakliczyn), Franciszka Wilka (gmina Wojnicz), Stanisława Cudek (gmina Gromnik), Mieczysława Króla (gmina Lisia Góra), Barbarę Masoń (gmina Ryglice), Marka Markiewicza (gmina Wierzchosławice), Lucynę Kiełbasę (gmina Żabno) i Lucjana Olszówkę (gmina Tarnów). Uhonorowany został ponadto wieloletni sołtys Antoni Gwóźdź z gminy Wietrzychowice.

Sołtysi - wspólne zdjęcie

Fot. Mateusz Niemczura

Więcej zdjęć z wydarzenia na profilu społecznościowym facebook - Starostwo Powiatowe w Tarnowie.

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt