dzisiaj jest: 3 grudnia 2022 r.   ::    imieniny: Franciszek, Hilary, Ksawery

ikona facebookikona youtubeikona login

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Zakończona największa inwestycja drogowa w historii powiatu

Nowe rondo w Skrzyszowie na trasie zmodernizowanej drogi powiatowejTa inwestycja trwała pięć lat i była największym przedsięwzięciem drogowym w historii powiatu tarnowskiego. Właśnie zakończyła się rozbudowa powiatowej drogi nr 1376K w miejscowościach Ładna, Skrzyszów, Łękawica, Trzemesna i Karwodrza. W symbolicznym otwarciu zmodernizowanej jezdni – oprócz władz samorządowych powiatu – uczestniczyli również poseł na Sejm RP Anna Pieczarka, senator Kazimierz Wiatr i szef Gabinetu Politycznego Ministra Infrastruktury Tomasz Tomala.

 

Koszt wszystkich prac wyniósł 31,5 mln zł. Inwestycja został dofinansowana ze środków unijnych przez województwo małopolskie – przeszło 17,5 mln zł. Za wykupy gruntów na poszerzenie drogi starostwo zapłaciło 3,15 mln zł. Gmina Skrzyszów dołożyła 2 mln zł, a gmina Tuchów – 1 mln zł.

fragment zmodernizowanej drogi powiatowej Ładna - Karwodrza

Długość zmodernizowanego odcinka to prawie 13 km. Wybudowano ten nowy odcinek drogi wraz z rondem w Skrzyszowie. W ramach tego przedsięwzięcia przebudowano także dwa mosty – w Łękawicy i Skrzyszowie.

Starosta tarnowski roman Lucarz podczas oficjalnego otwarcia drogi powiatowej Ładna - Karwodrza

- Dzisiaj pisze się historia powiatu tarnowskiego. Oddajemy do użytku drogę powiatową od miejscowości Karwodrza do miejscowości Ładna, kompleksowo przebudowaną, wraz z nowym odcinkiem w Skrzyszowie. Inwestycja realizowana była na zasadzie „zaprojektuj i wybuduj”, co nie było łatwym zadaniem. Ta droga była technicznie trudna do wykonania, gdyż jest to jeden z najbardziej pagórkowatych terenów w powiecie. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania tej inwestycji, w tym pomogli nam w pozyskaniu środków zewnętrznych – mówił starosta Roman Łucarz.

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt