dzisiaj jest: 3 grudnia 2022 r.   ::    imieniny: Franciszek, Hilary, Ksawery

ikona facebookikona youtubeikona login

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Udana akcja krwiodawstwa w tarnowskim starostwie

Akcja oddawania krwi w Starostwie Powiatowym w TarnowieJest sukces!!!! 30 osób wzięło udział w akcji poboru krwi, która odbyła się 27 września w Starostwie Powiatowym w Tarnowie. Udało się pozyskać 8.5 litra cennego płynu. Wśród honorowych dawców znaleźli się czlonkowie Klubu HDK, młodzież, pracownicy starostwa, a także osoby, które odpowiedziały na nasz apel.

 

- Cieszy nas, że krwiodawcy chcą podzielić się najcenniejszym lekiem, którego nie możemy kupić ani wytworzyć w laboratorium. Nasze akcje od początku cieszą się dużym powodzeniem, bo by oddać krew nie trzeba jechać do Warszawy czy innych stacjonarnych punktów - mówi Jacek Hudyma, wicestarosta i koordynator akcji. - Krwiodawcy w rozmowach zgłaszają duże zapotrzebowanie na akcje, jeśli któremuś z nich z różnych względów nie uda się oddać krwi, pytają o kolejne wydarzenia i lokalizacje. Cieszy nas także duża świadomość dawców, większość z nich doskonale wie jak przygotować się do donacji i czy np. po szczepieniu na COVID-19 mogą oddać krew - dodaje wicestarosta Jacek Hudyma.

Uczestnicy akcji oddaj krew

Tradycyjnie na każdego krwiodawcę czekały prezenty i upominki przygotowane przez organizatorów.

Dzięki zaangażowaniu i zrozumieniu powagi problemu przez oddających krew udało się pozyskać ponad 8,5 litra krwi tak potrzebnej dla ratowania ludzkiego zdrowia i życia. Podczas akcji zarejestrowano 30 osób, z których 19 oddało krew.

Uczestnik akcji oddający krew

Wśród oddajacych krew był również Pan Andrzej Stępień członek Klubu HDK, który niedawno uczestniczył w VII Ogólnopolskim spotkaniu środowisk Kolbiańskich "Maksymilianalia - Niepokalanów 2022 - otrzymując z rąk organizatorów medal oraz specjalne podziękowanie dla Klubu HDK działającego przy Starostwie Powiatowym w Tarnowie.

dyplom dla klubu HDK

Wspólnie pobudziliśmy aktywność społeczną dla działań na rzecz honorowego oddawania krwi oraz rozwinęliśmy wrażliwość ludzi na potrzeby innych.

W dniu akcji, na miejscu pojawił się również Mobilny Punkt Rekrutacyjny Wojskowego Centrum Rekrutacji w Tarnowie, gdzie zainteresowani mieli możliwość uzyskania niezbędnych informacji, dotyczących rekrutacji do służby wojskowej, oraz nowo formowanego 113 batalionu lekkiej piechoty w Tarnowie.

Mobilny Punkt Rekrutacji podczas akcji oddawania krwi

Dziękujemy wszystkim krwiodawcom, którzy odpowiedzieli na nasz apel!

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt