dzisiaj jest: 3 grudnia 2022 r.   ::    imieniny: Franciszek, Hilary, Ksawery

ikona facebookikona youtubeikona login

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Polski Związek Pływacki podsumował sezon

logo powiatu tarnowskiegoPochodzący z Tarnowca pod Tarnowem wychowanek BOSiR Brzesko, pływający obecnie w klubie G-8 Bielany Warszawa 17-letni Ksawery Masiuk trafił do światowej czołówki mistrzów w pływaniu. W czwartek 22 września br. w Warszawie odbyło się podsumowanie wiosenno-letniego sezonu pływackiego, w którym uczestniczył starosta tarnowski Roman Łucarz.

 

Ksawery jest wielką dumą i prestiżem dla powiatu - mówi starosta Roman Łucarz - niedawno przyznaliśmy naszemu mistrzowi odznaczenie - Grosz Ziemski Tarnowski które jest najwyższym wyróżnieniem, jakie powiat może przyznać za wybitne osiągnięcia w różnych dziedzinach. Myślę, że jeśli chodzi o Ksawerego, to bezdyskusyjnie jest pierwszym naszym mieszkańcem, który w tak młodym wieku otrzymał to prestiżowe powiatowe wyróżnienie - dodaje starosta Roman Łucarz.

Ksawery w trzech międzynarodowych imprezach sportowych wywalczył kilkanaście medali. Najważniejszym osiągnięciem Ksawerego Masiuka jest brązowy medal Mistrzostw Świata w Budapeszcie (50 m stylem grzbietowym). Zawodnik UKS G8 Bielany zdominował również Mistrzostwa Europy Juniorów w Otopeni w Rumunii - zdobywając trzy złote medale (50, 100 i 200 m stylem grzbietowym) i trzy brązowe medale (każdy za sztafetę stylem dowolnym).

Z podobnym wynikiem, na początku września zakończył Mistrzostwa Świata Juniorów w stolicy Peru, Limie - dwa złote medale (50 i 100 m stylem grzbietowym) oraz brąz (200 m stylem grzbietowym). Do tego w sztafetach dołożył dwa złota (stylem mieszanym i zmiennym) i brąz (stylem dowolnym).

Starosta tarnowski Roman Łucarz po odebraniu dyplomu z podziękowaniem od Ksawerego Masiuka

Starosta tarnowski Roman Łucarz otrzymał podziękowanie za wsparcie finansowe i docenienie ostatnich zasług młodego pływaka, który tryumfuje w swojej dziedzinie. – Jesteśmy z Ciebie dumni i gratulujemy sukcesów, wspieramy i będziemy wspierać na miarę naszych możliwości - powiedział starosta odbierając pamiątkowy dyplom.

Przed zawodnikiem kolejne zawody oraz intensywne przygotowania do Letnich Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024.

Serdecznie gratulujemy sukcesów!

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt