dzisiaj jest: 3 grudnia 2022 r.   ::    imieniny: Franciszek, Hilary, Ksawery

ikona facebookikona youtubeikona login

78. rocznica Akcji Burza i boju pod Jamną

logo starostwa powiatowego w Tarnowie25 września 2022 r. odbędą się uroczystości patriotyczno-religijne, upamiętniające 78. rocznicę pacyfikacji Jamnej i partyzanckiej bitwy Batalionu „Barbara” 16. Pułku Piechoty.

Program uroczystości przedstawia się następująco:

10:00 - Ceremoniał pod pomnikiem poległych podczas bitwy i pacyfikacji Jamnej:

• Apel Poległych;
  • złożenie wiązanek kwiatów pod pomnikiem poległych podczas bitwy i pacyfikacji Jamnej oraz wystąpienia zaproszonych gości - plac kościelny sanktuarium MB Niezawodnej Nadziei w Jamnej.

11:00 - Msza Święta w intencji ofiar pacyfikacji i poległych partyzantów AK - sanktuarium MB Niezawodnej Nadziei w Jamnej. Oprawa muzyczna w wykonaniu Chóru Cantado Canzoni działającego przy Zakliczyńskim Centrum Kultury;

12:00 - Koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Chóru Cantado Canzoni;

12.30 - Spotkanie refleksyjne w domu bł. Czesława u Dominikanów.

Na uroczystości zapraszają Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak, Przeor Domu Zakonnego MB Niezawodnej Nadziei, Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Niezawodnej Nadziei w Jamnej - o. Andrzej Chlewicki, Stowarzyszenie Wspólnota Domu św. Jacka im. Ojca Jana Góry na Jamnej, Zakliczyńskie Centrum Kultury, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Koło w Tarnowie.

Grafika przedstawiająca program uroczystości na Jamnej