dzisiaj jest: 25 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl

Uroczyste otwarcie boiska wielofunkcyjnego w Zakliczynie

Nowe boisko wielofunkcyjne w ZakliczyniePrzy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Zakliczynie uroczyście otwarto i poświęcono boisko wielofunkcyjne, które służyć będzie młodzieży i mieszkańcom gminy. W wydarzeniu wzięli udział m.in. poseł na Sejm RP Anna Pieczarka, starosta Roman Łucarz, wiceprzewodnicząca rady powiatu tarnowskiego Irena Kusion, wicestarosta Jacek Hudyma i etatowy członek zarządu powiatu Tomasz Stelmach oraz burmistrz Zakliczyna Dawid Chrobak.

Zrealizowana inwestycja to boisko wielofunkcyjne o sztucznej nawierzchni syntetyczno–poliuretanowej o wymiarach 24x44 m. Można na nim rozrywać zawody piłki ręcznej i piłki nożnej. W obrysie znajdują się boiska do piłki koszykowej i piłki siatkowej, a także kort tenisowy.

starosta tarnowski Roman Łucarz podczas oficjalnego otwarcia boiska w Zakliczynie

Całość została ogrodzona, zamontowano ławeczki oraz piłkochwyty o wysokości 6 m. Dodatkowo dzięki staraniom dyrektora ZSP Krzysztofa Małka przy boisku została oddana do użytku również skocznia do skoku w dal, a także powstało szereg chodników z kostki betonowej, łączących obiekty sportowe ze szkołą i halą sportową.

Zaproszeni goście podczas otwarcia boiska w Zakliczynie

Fot .Pawel Topolski

Inwestycja została sfinansowana z programu Ministerstwa Sportu i Turystyki „Sportowa Polska”, budżetu Powiatu Tarnowskiego i dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez Burmistrza i Radę Gminy Zakliczyn. To współdziałanie tych instytucji spowodowało, że młodzież miejscowego Zespołu Szkół, a także mieszkańcy gminy Zakliczyn otrzymali do użytku w pełni funkcjonalny i nowoczesny kompleks sportowo-rekreacyjny.