dzisiaj jest: 29 marca 2024 r.   ::    imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Zmagania drużyn w zawodach powiatowych OSP

Podczas przemowy na scenie - miniaturaW Zakliczynie odbyły się II Powiatowe Zawody w Ratownictwie w Ramach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy pod honorowym patronatem Starosty Tarnowskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn. Powiat tarnowski reprezentował wicestarosta Jacek Hudyma.

Organizatorem Zawodów był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Tarnowie. W dniu 27 sierpnia 2022 r. wzieło w nich udział 17 drużyn z Ochotniczych Straży Pożarnych i Państwowej Straży Pożarnej z terenu powiatu tarnowskiego. Gościnnie wystąpiły również drużyny z powiatów: myślenickiego, krakowskiego, brzeskiego i gorlickiego.

Drużyna podczas kompetycji - udzielanie pierwszej pomocy

Drużyny miały do wykonania zadania związane z wypadkiem masowym, wypadkiem na motocyklu, pomocy kobiecie po porodzie, opatrzeniem rany postrzałowej i kłutej, działaniami na wodzie oraz karetce będącej w ruchu. Zawodnicy musieli wykazać się również wiedzą teoretyczną. Wszystkie zadania były oceniane przez sędziów z doświadczeniem w zakresie ratownictwa medycznego.

Zawody w działaniach wonych

Klasyfikacja końcowa zawodów przedstawia się następująco:

• I miejsce – OSP GPR Myślenice
  • II miejsce – OSP Kryspinów
  • III miejsce - JRG 2 Tarnów

Jednostka OSP Niedomice otrzymała nagrodę specjalną im. Mariana Papieża za najlepiej wykonaną resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomie.

Wicestarosta Jacek Hudyma przemawia

Fotorelację z zawodów można zobaczyć klikając w link do zdjęć
Wideo z kompetycji.

Źródło: OSP Zakliczyn