dzisiaj jest: 29 marca 2024 r.   ::    imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Dobry nabór do powiatowych szkół – najwięcej nowych uczniów w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu

Rozpoczęcie roku szkolnego w WojniczuWyjątkowe i historyczne było rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu. Placówka podpisała porozumienie o współpracy z 11. Małopolską Brygadą Obrony Terytorialnej w zakresie realizacji zajęć praktycznych. Stało się to w obecności poseł na Sejm RP Anny Pieczarki, wieloletniego posła Michała Wojtkiewicza, przewodniczącego Rady Powiatu Tarnowskiego Pawła Smolenia i etatowego członka zarządu Tomasza Stelmacha.

Szkoły ponadpodstawowe w powiecie tarnowskim przeżywają renesans. W rozpoczynającym się roku szkolnym uczęszczać będzie do nich przeszło 3 tysiące uczniów, a blisko tysiąc to uczniowie klas pierwszych. Tak dobrego naboru dawno nie było.

- Młodzi ludzie znów wybierają nasze szkoły. Bardzo nas to cieszy – mówił Tomasz Stelmach.

Tomasz stelmach podczas rozpoczęcia roku szkolnego w Wojniczu

Ze wszystkim szkół powiatowych w tym roku najwięcej nowych uczniów ma właśnie Zespół Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu, który ma 22-letnią tradycję kształcenia wojskowego i patronat VI Batalionu Dowodzenia w Krakowie.
Teraz placówka ta otrzymała dodatkowe w tym względzie wsparcie z Ministerstwa Obrony Narodowej. Zostało podpisane porozumienie o współpracy z 11. Małopolską Brygadą Obrony Terytorialnej w Krakowie.

- Będzie obejmowała prowadzenie zajęć szkolnych przez wykwalifikowanych żołnierzy WOT, ale także organizację obozów szkoleniowych dla uczniów – wyjaśniał dowódca 113 batalionu lekkiej piechoty z Tarnowa, wchodzącego w skład 11. MBOT ppłk Piotr Wójcik. - Już dziś zapraszam wszystkich uczniów ostatnich klas do wstępowania w szeregi wojsk obrony terytorialnej.

Tego, że wojnicka szkoła, z małego miasteczka znalazła się w tak elitarnym gronie, jeśli chodzi o szkolenie wojskowe gratulowali dyrekcji oraz kadrze pedagogicznej poseł Anna Pieczarka i przewodniczący Paweł Smoleń.

Paweł Smoleń podczas inauguracji roku szkolnego w Wojniczu

- 1 września to historia, przykra i tragiczna historia. Ale dzisiaj tworzy się nowa historia, dużo lepsza, dla tej szkoły i uczęszczających do niej uczniów. Życzę nauczycielom wytrwałości i satysfakcji z wykonywanej pracy, a uczniom postępów w nauce i jak najlepszych ocen – powiedziała Anna Pieczarka.

Na fotografii poseł Anna Pieczarka

- Nowy rok szkolny to nowe wyzwania. Ważne, aby nadal wokół tej szkoły był tak dobry klimat, aby panowała w niej tak wspaniała, rodzinna wręcz atmosfera – stwierdził Paweł Smoleń.

Uczniowie zespołu szkół w Wojniczu na rozpoczęciu roku szkolnego

Fot. Pawel Topolski