dzisiaj jest: 29 marca 2024 r.   ::    imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Rozmawiali o perspektywie współpracy powiatów tarnowskiego i pilskiego

logo powiatu tarnowskiegoStarosta tarnowski Roman Łucarz i wicestarosta Jacek Hudyma gościli starostę pilskiego Eligiusza Komarowskiego. Podczas spotkania w Starostwie Powiatowym w Tarnowie włodarze obu powiatów rozmawiali między innymi o współpracy w zakresie szeroko rozumianego rozwoju oraz podjęciu wspólnych działań mających na celu wymianę młodzieżowych drużyn pożarniczych, które finalnie mogą wpłynąć na rozwój bezpieczeństwa obu regionów.

Jak powiedział starosta tarnowski Roman Łucarz młodzieżowe drużyny pożarnicze są nie tylko odbiorcą działań animowanych przez opiekunów z OSP, ale także realnie angażują się w działania humanitarne, kulturotwórcze, włączają się w proces integracji społecznej na terenie swych miejscowości. Dzieje się tak między innymi dlatego, iż istnieją realne szanse, by w dorosłości mogli brać udział w regularnych akcjach ratowniczo-gaśniczych w strukturach Ochotniczych Straży Pożarnej. To ogromny kapitał i trzeba z tego młodzieńczego potencjału skorzystać - podsumował starosta tarnowski.

- Praca społeczna i odpowiedzialność w działalności operacyjnej są najważniejszymi wartościami wszystkich strażaków w naszym powiecie dodał na zakończenie Roman Łucarz.

Wspólne zdjęcie uczestników spotkania w starostwie

Wspólne przedsięwzięcia, przemyślenia, czy wnioski artykułowane choćby w ramach współpracy naszych powiatów będą z powodzeniem realizowane i przyniosą jeszcze wiele dobrego – powiedział starosta pilski Eligiusz Komarowski.