dzisiaj jest: 27 września 2022 r.   ::    imieniny: Damian, Wincenty, Kosma

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Spotkanie konsultacyjne w sprawie zmiany uchwały antysmogowej

rozmiar tekstu w artykule:

Wicemarszałek Józef Gawron podczas spotkania w starostwie z samorządowcamiWicemarszałek Małopolski Józef Gawron spotkał się w starostwie z samorządowcami ziemi tarnowskiej, by zaprosić i zachęcić do udziału w konsultacjach społecznych oraz przybliżył główne założenia zmian uchwały antysmogowej. W spotkaniu uczestniczyli m.in. starosta tarnowski Roman Łucarz, wicestarostowie: Jacek Hudyma i Tomasz Stelmach, a także burmistrzowie, wójtowie i przedstawiciele gmin powiatu tarnowskiego.

 

Urząd marszałkowski przygotowuje zmiany w uchwale antysmogowej dla Małopolski i okolicznych powiatów, w tym tarnowskiego. Do 23 sierpnia br. można wziąć udział w konsultacjach projektu.

Uczestnicy spotkania dotyczącego konsultacji społecznych

Wicemarszałek Małopolski Józef Gawron podziękował przede wszystkim, za zorganizowanie tego spotkania z samorządowcami ziemi tarnowskiej i zaprosił do konsultacji społecznych, co do zmiany pewnych zapisów uchwały antysmogowej dla województwa małopolskiego. Dzięki takim spotkaniom jak to dzisiejsze - możemy poznać potrzeby i oczekiwania Małopolan – wyjaśnił wicemarszałek Józef Gawron.

- Naszą propozycją jest, żeby - na wskutek dużej ilości pytań, wniosków, apeli oraz próśb, które do nas wpłynęły od samorządów i mieszkańców , a także sytuacją związaną z wojną jaka toczy się na Ukrainie, a skutki której odczuwamy wszyscy, jak również zawirowaniami na rynku energetyki, na rynku paliw – żeby dać trochę więcej czasu do namysłu, do zastanowienia i ten termin przesunąć o rok. Aby taką uchwałę Sejmik mógł podjąć, wymagane są ustawowo konsultacje społeczne i głos samorządów – dodał Józef Gawron.

Jak podkreślał starosta tarnowski Roman Łucarz sytuacja jest na tyle poważa, że jeszcze rok temu, nikt nie myślał, iż ceny nośników energii, które używane są powszechnie tak poszybują w górę i staną się problemem dla wielu naszych mieszkańców - dlatego też pomysł przesunięcia realizacji projektu, który w założeniu jest dobry, bo wszystkim nam zależy na czystym powietrzu jest jak najbardziej słuszny – dodał starosta.

Samorządowcy biorący udział w dyskusji mieli okazję, żeby podzielić się uwagami odnośnie tego jak przebiega realizacja Programu Ochrony Powietrza – wiele głosów w dyskusji dotyczyło problemów z dokonaniem obowiązkowej wymiany kotłów bezklasowych przez osoby wykazujące ubóstwo energetyczne oraz rodziny, które posiadają np. piece kaflowe oraz dla tych, którzy mają duże zasoby drzewne. Samorządowcy zgodnie podkreślali, ze dzisiejsza wizyta wicemarszałka Józefa Gawrona w Tarnowie jest potwierdzeniem, ze te głosy są wysłuchiwane i analizowane – to kwestia niezbędna aby sejmik podjął mądrą, rozważną decyzję, która wyjdzie naprzeciw postulatom mieszkańców.

Samorządowcy wyrażający swoje opinie podczas dzisiejszego spotkania

Podczas spotkania w siedzibie starostwa powiatowego w Tarnowie wszyscy uczestnicy podkreślali ogromne znaczenie trwających konsultacji społecznych w zakresie przedłużenia możliwości użytkowania kotłów bezklasowych - o co najmniej 3 lata.

 

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj się