dzisiaj jest: 27 września 2022 r.   ::    imieniny: Damian, Wincenty, Kosma

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Największe w historii dofinansowanie do powiatowej inwestycji drogowej

rozmiar tekstu w artykule:

Podpisanie umowy na realizację inwestycji z Polskiego ŁaduStarostwo Powiatowe w Tarnowie podpisało umowę z Przedsiębiorstwem Drogowo-Mostowym SA w Dębicy na remont drogi powiatowej Zdonia – Czchów – Iwkowa w miejscowościach Zakliczyn, Wola Stróska, Stróże i Filipowice. Wartość inwestycji to prawie 4 mln zł, a 95 procent tej kwoty pokryte zostanie z drugiej edycji Rządowego Funduszu „Polski Ład”.

 

- To historyczna umowa, gdyż jeszcze nigdy nie mieliśmy w powiecie tak wysokiego procentowo dofinansowania do inwestycji drogowej – powiedział starosta tarnowski Roman Łucarz.

Podpisanie umowy na realizację inwestycji z drugiej edycji Polskiego Ładu

Gruntownie wyremontowana zostanie droga na odcinku prawie 5 km. Położona zostanie nie tylko nowa nakładka asfaltowa, ale także wykonane zostanie odwodnienie i wiele innych prac poprawiających bezpieczeństwo, w tym powstaną podświetlane przejścia dla pieszych z zestawami solarnymi. Dodatkowo gmina Zakliczyn zrobi przy tej jezdni (na odcinku ok. 2 km) chodnik ze ścieżką rowerową. Pieniądze na ten cel otrzymała również z „Polskiego Ładu” (1,5 mln zł).

Za środki finansowe z drugiej edycji „Polskiego Ładu” (przeszło 15,7 mln zł) powiat tarnowski zrealizuje jeszcze dwie inwestycje kubaturowe – wybuduje Zakład Aktywizacji Zawodowej w Wierzchosławicach-Dwudniakach oraz przebuduje i zaadaptuje na potrzeby Pogotowia Ratunkowego i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej budynek dawnego Komisariatu Policji w Żabnie. Przetargi zostały już ogłoszone.

Podpisanie umowy na realizację inwestycji z drugiej edycji Polskiego Ładu

W spotkaniu prasowym, podczas którego podpisano umowę, uczestniczyli również Grzegorz Kwiatkowski z Banku Gospodarstwa Krajowego, przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego Paweł Smoleń, wicestarosta Jacek Hudyma, etatowy członek zarządu Tomasz Stelmach oraz burmistrz Zakliczyna Dawid Chrobak.

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj się