dzisiaj jest: 27 września 2022 r.   ::    imieniny: Damian, Wincenty, Kosma

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Tarnów w akwareli

rozmiar tekstu w artykule:

Viktoria Demeshko - akwarela przedstawiająca ratusz tarnowski - miniaturaBiuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie zaprasza na WERNISAŻ BIS – czyli druga odsłonę wystawy „Tarnoviana”, który odbędzie się w najbliższą środę, 10 sierpnia br. Podczas wystawy można będzie obejrzeć prace Viktorii Demeshko – artystki z Białorusi - akwarele przestawiające Tarnów.

 

Rozpoczęcie zaplanowano na godz. 18:00 - dworzec PKP w Tarnowie, Plac Dworcowy 4. 
Wstęp wolny.

Viktoria Demeshko plakat - na nim akwarela jednej z ulic Tarnowa


Wystawa czynna będzie do 30 września br. Projekt finansowany z budżetu Miasta Tarnowa i Województwa Małopolskiego.
Szczegóły dostępne są na stronie internetowej - Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie.

Akwarela rynku w Tarnowie

Viktoria Demeshko - urodzona na Białorusi. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Mińsku. Wykłada malarstwo na Akademii Malarstwa w Mińsku. Maluje akwarele, oleje a tematem jej prac jest pejzaż i martwa natura. Uprawia także wyjątkowy rodzaj malarstwa – maluje na deskach techniką „ikony”; tutaj dodatkowo pojawiają się wspaniałe portrety. Malarsko utrwaliła wiele polskich pamiątek istniejących na Białorusi: dwór Mickiewiczów w Zaosiu, dom Elizy Orzeszkowej w Grodnie, dwór Niemcewiczów w Skokach, Zamki w Grodnie i Nieświeżu. Wystawiała na wystawach zbiorowych i indywidualnych na Białorusi, w Polsce, Niemczech i Turcji. W 2007 roku brała udział w plenerze w Małopolance w Krynicy, a później w wystawie poplenerowej, które zostały zorganizowane przez Kancelarie Adwokackie Anny Sadowskiej-Filar i Bogusława Filara. Instagram artystki: VIKTORIA_ART_FOREVER.

Tarnoviana – prace z kolekcji FILAR, SADOWSKA-FILAR, SZUMLAŃSKI Adwokackiej Spółki Partnerskiej: Jerzy Martynów, Marek Niedojadło, Wacław Onak, Witold Pazera, Józef Szuszkiewicz, Stanisław Westwalewicz, Maciej Zieliński i Małopolskiej Fundacji Muzeum Sztuki Współczesnej: Marek Chlanda, Artur Klinau, Marek Szczęsny, Krzysztof Zieliński.

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj się