dzisiaj jest: 27 września 2022 r.   ::    imieniny: Damian, Wincenty, Kosma

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

XXIV Dożynki Województwa Małopolskiego 2022

rozmiar tekstu w artykule:

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego logoMarszałek Województwa Małopolskiego, Wójt Gminy Zielonki oraz Centrum Kultury Promocji i Rekreacji w Zielonkach zapraszają do udziału w Dożynkach Województwa Małopolskiego 2022. Dożynki odbędą się 27 sierpnia 2022 roku (sobota) na terenie obiektu sportowego LKS Zieleńczanka ul. Do Cegielni, 32-087 Zielonki (pod Krakowem). Dożynki rozpocznie Msza św. polowa o godz. 12.00. Rejestracja korowodów możliwa będzie od godziny 10.00, na terenie boiska LKS Zieleńczanka.

Jak co roku, Dożynki Województwa Małopolskiego to nie tylko czas podziękowań za tegoroczne zbiory, ale także okazja do poznania obyczajów ludowych i wspólnego świętowania. Podczas tegorocznych obchodów przeprowadzony zostanie Konkurs Wieńców Dożynkowych, którego głównym celem jest kultywowanie tradycji, przywrócenie świadomości społecznej, budowanie tożsamości regionalnej i zacieśnianie więzi wspólnotowej.

Do udziału w Konkursie mogą przystąpić wyłącznie reprezentacje gmin z terenu Województwa Małopolskiego.

Każda gmina może zgłosić do konkursu tylko jeden wieniec dożynkowy w ramach jednej z kategorii: wieniec tradycyjny lub wieniec współczesny. Spośród laureatów Konkursu wyłoniona zostanie Grupa Wieńcowa, która będzie reprezentowała Województwo Małopolskie podczas Dożynek Prezydenckich.

Poniżej załącznik zawierający regulamin wraz z formularzem zgłoszeniowym do konkursu:

XXIV Dożynki Województwa Małopolskiego 2022

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj się