dzisiaj jest: 27 września 2022 r.   ::    imieniny: Damian, Wincenty, Kosma

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Kolejna inwestycja powiatu tarnowskiego oficjalnie oddana do użytku

rozmiar tekstu w artykule:
Szyld budynku na czerwonym tle, nad nim godło orła w koronie - miniaturaDzisiaj (28 lipca br.) z samego rana nastąpiło uroczyste otwarcie siedziby Starostwa Powiatowego w Tarnowie. Został oddany do użytku nowoczesny budynek, w którym funkcjonował będzie Wydział Transportu i Komunikacji. W wydarzeniu wzięli udział: poseł na sejm RP Anna Pieczarka, starosta Roman Łucarz, wicestarosta Jacek Hudyma, etatowy członek zarządu Tomasz Stelmach, sekretarz Wacław Prażuch, oraz dyrektor wydziału transportu i kominikacji Paulina Maliszewska.

- Szanowni Państwo, dzisiaj po kilku latach od zakupu tego budynku, otwieramy Wydział Transportu i Komunikacji na ul. Ostrogskich 7. To bardzo nowoczesny budynek, przystosowany do obsługi klientów na europejskim poziomie. To inwestycja, która zrodziła się w naszych głowach - a wynikała z tego, że Pani dyrektor zgłaszała mi wielokrotnie, że wydział mieszczący się przy ul. Narutowicza 38 jest już za mały dla ilości spraw załatwianych w Starostwie Powiatowym w Tarnowie. Kilka lat temu, przed pandemią osiągnęliśmy wynik wszystkich spraw załatwianych na poziomie 100 tysięcy. Myślę, że zmiana tej siedziby, powiększenie metrażu i również obsługa klientów - polepszenie jej warunków -to było naszym celem. Dlatego, kiedy pojawiła się szansa zakupu tego budynku, od Urzędu Marszałkowskiego, nabyliśmy go za kwotę 2 mln zł z budżetu powiatu tarnowskiego. Przystąpiliśmy do poszukiwania pieniędzy na zrealizowanie tej całej inwestycji, czyli dostosowanie budynku do potrzeb wydziału transportu i komunikacji. I szczęśliwie się stało, że pojawiły się środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, które pozyskaliśmy i dzięki temu możliwe było zaadaptowanie budynku. Była to niebagatelna kwota, bo ponad 5,5 mln zł. Całość inwestycji wyniosła więc około 7,5 mln zł. Są to bardzo dobrze wydane pieniądze - stwierdził Roman Łucarz.

Roman Łucarz podczas oficjalnego otwarcia siedziby

- Siedziba ta jest naszą dumą i chlubą. Nie było by tego wspaniałego efektu i dzisiejszego uroczystego otwarcia siedziby starostwa, gdyby nie osoby, którym wiele zawdzięczamy, a więc: Pani Poseł Anna Pieczarka - która pomogła nam przy pozyskaniu środków rządowych - za co bardzo dziękuję w imieniu wszystkich mieszkańców powiatu tarnowskiego. Dziękuję również wszystkim, którzy bardzo przyczynili się do obecnego wyglądu tego budynku, a więc: Panu Sekretarzowi Wacławowi Prażuchowi, który codziennie tu był, nadzorując prace, mojemu zastępcy Panu Jackowi Hudymie, który również bezpośrednio nadzoruje wydział transportu i komunikacji i czuwał nad prawidłowym przebiegiem inwestycji, oraz Pani Dyrektor Paulinie Maliszewskiej - za wielkie zaangażowanie przy kolejnych etapach adaptacji tego budynku. Dziękuję też Panu Tomaszowi Stelmachowi, za wsparcie - jako Zarząd pracowaliśmy nad pozyskiwaniem środków na zakup budynku. - powiedział starosta Roman Łucarz.
 
Przemowa gości
 
- Cieszę się, że kolejna bardzo potrzebna inwestycja powiatu tarnowskiego powstała. Dla zrealizowania takich jak ta inwestycji, muszą najpierw powstać dobre pomysły, z myślą dla wszystkich mieszkańców powiatu tarnowskiego i takie pomysły na pewno Panowie Starostowie mają, wraz z całą kadrą którą posiadają. Serdecznie gratuluję wszystkim, Zarządowi, ale też Pani Dyrektor, że w tak godnych warunkach będzie mogła pracować, a to wszystko przełoży się na naszych mieszkańców. - mówiła poseł Anna Pieczarka.

Anna Pieczarka podczas przemówienia

- Jestem ogromnie rad, że udało się doprowadzić do końca tą inwestycję dla nas bardzo ważną i tutaj na pewno należy podkreślić istotną rolę pracowników tego wydziału, który będą pracować w komfortowych warunkach. Jeszcze raz wszystkim gratuluję, dziękuję za współpracę Pani Dyrektor, Pana Sekretarza, orz Pani Poseł za to, że zawsze nas wspiera. - zakończył Jacek Hudyma.
 
Jacek Hudyma przemawia
 
Budynek przy ul. Ostrogskich to obiekt trzykondygnacyjny o prostej, modernistycznej formie. Wzdłuż korytarza w poziomie parteru i pięter rozmieszczone są pokoje biurowe, oraz niezbędne zespoły sanitarne i pokoje socjalne. Na parterze budynku znajduje się archiwum zakładowe Wydziału Transportu i Komunikacji. 
 
Budynek z zewnątrz
 
Budynek w środku - tablica informacyjna
 
W północnym skrzydle na poziomie I i II zlokalizowane są pomieszczenia Wydziału Transportu i Komunikacji. Do budynku prowadzą dwa wnętrza: główne od strony wschodniej z pochylnią dla osób niepełnosprawnych, oraz dodatkowe od strony południowej obiektu.
 
Widok na stanowiska do spraw obsługi klientów
Zdj. Paweł Topolski
 
Więcej zdjęć na profilu społecznościowym facebook - Starostwo Powiatowe w Tarnowie.

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj się