dzisiaj jest: 20 sierpnia 2022 r.   ::    imieniny: Sabina, Sobiesław, Bernard

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Pomoc humanitarna trafiła do Chmielnika

rozmiar tekstu w artykule:

solidarnizukrainaPowiat Tarnowski po raz kolejny udzielił pomocy humanitarnej partnerowi zagranicznemu z Chmielnika. Tym razem przekazano szereg przedmiotów, o które zwrócił się nasz partner z Ukrainy. W transporcie znalazły się artykuły medyczne i środki opatrunkowe, w tym m.in. plastry, bandaże, siatki i gazy opatrunkowe. Przekazano również przyrządy do przetaczania płynów, strzykawki z igłami, zestawy do replantacji, rękawiczki, maski tlenowe, gogle, termometry, płyny dezynfekcyjne oraz krzesło transportowe i kardiologiczne.

 

Jak podkreśla Starosta Tarnowski Roman ŁucarzTylko wspólne działania podejmowane przez różne podmioty są w stanie pomóc obywatelom Ukrainy. Dlatego w tym miejscu chciałbym podziękować Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie na czele z Panią Dyrektor Kazimierą Kunecką, która przyłączyła się do pomocy i przekazała darowiznę dla Ukrainy w postaci artykułów medycznych.

- W obliczu wojny wszelka pomoc i solidarność są niezbędne. Powiat Tarnowski jest w stałym kontakcie z władzami Chmielnika, które za naszym pośrednictwem pragną serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączają się w pomoc. Jeżeli wymagać będzie tego sytuacja jesteśmy w stanie przekazać kolejną pomoc materialną dla zaprzyjaźnionego partnera zagranicznego z Ukrainy - zaznacza Starosta Tarnowski.

 

pomoc humanitarna dla Ukrainy

pomoc humanitarna dla Ukrainy

pomoc humanitarna dla Ukrainy 

Współpraca Powiatu Tarnowskiego z Chmielnikiem rozpoczęła się w 2011 roku podpisaniem porozumienia o partnerstwie i współpracy. Miasto Chmielnik znajduje się w obwodzie winnickim. Prawa miejskie uzyskał w 1448 roku. Chmielnik jest miejscowością uzdrowiskową. W pobliskiej Kuryłówce w 1860 roku urodził się wybitny polski pianista i kompozytor Ignacy Jan Paderewski.

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj się