dzisiaj jest: 20 sierpnia 2022 r.   ::    imieniny: Sabina, Sobiesław, Bernard

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Wystawa o Górnym Śląsku

rozmiar tekstu w artykule:

Logo niepodległa - czerwona czcionka małe literyBiuro Programu „Niepodległa” i Instytut Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego zapraszają na wystawę #ŚląskWspólnaSprawa! Szesnaście plansz opowiada o Górnym Śląsku w II Rzeczpospolitej – wydarzeniach związanych z przyłączeniem regionu w granice Polski, bohaterach lat 1918-1939 oraz życiu codziennym na ulicach śląskich miast. Ekspozycja dostępna jest bezpłatnie do pobrania.

Wystawa „#ŚląskWspólnaSprawa” to materiał popularnonaukowy, który można wykorzystywać zwłaszcza z okazji ustanowionego w 2022 roku Narodowego Dnia Powstań Śląskich. Omawia proces odbudowy polskiej państwowości i włączenia Górnego Śląska w granice II Rzeczpospolitej oraz roli tego wyjątkowego regionu w historii Polski. Województwo śląskie posiadało sporą autonomię po nadaniu mu Statutu Organicznego w 1921 roku. Ekspozycja przypomina najważniejsze fakty i postaci historyczne, przybliża elementy tradycji jak i nowych ówcześnie zjawisk. Sporo miejsca poświęcono architekturze i kulturze, które wyróżniały się na tle II Rzeczpospolitej.

Z przygotowanych plików może skorzystać każdy m.in.: instytucje kultury, jednostki samorządu terytorialnego, szkoły, domy kultury, organizacje pozarządowe jak i osoby prywatne. Wystawę wystarczy pobrać i wydrukować w dowolnej wielkości na dowolnym nośniku albo opublikować na swojej stronie internetowej. Materiały zostały przygotowane w rozmiarze A1 (59,4 cm x 84,1 cm), jednak doskonałą jakość zachowują także w mniejszych formatach.

Plakat informacyjny -w tle biało-czarna fotografia fabryki i basenu na Śląsku

Wystawę można pobrać ze strony www.niepodlegla.gov.pl - zobacz wystawę.

Wystawa do pobrania jest częścią obchodów 100. rocznicy przyłączenia ziem Górnego Śląska do Polski i kampanii #ŚląskWspólnaSprawa.

Można również śledzić profil Niepodległej - na Facebooku, gdzie na bieżąco publikowane są aktualności.

Żródło: Biuro Programu „Niepodległa”

 

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj się