dzisiaj jest: 20 sierpnia 2022 r.   ::    imieniny: Sabina, Sobiesław, Bernard

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Kolejne rodzinne świętowanie w Tuchowie z udziałem premier Beaty Szydło

rozmiar tekstu w artykule:

Starosta tarnowski Roman Łucarz podczas oficjalnego otwarcia festynu rodzinnego w TuchowieW Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej odbyło się IV Powiatowe Święto Rodziny, połączone z XI Sanktuaryjnym Festynem Rodzinnym. Była to okazja do wspólnej modlitwy za polskie rodziny, jak również miłego spędzenia czasu dla wszystkich, którzy w minioną niedzielę odwiedzili tuchowskie sanktuarium.

 

- Rodzina w Polsce, dla Polaków była i jest najważniejsza. I nic tego nie zmieni. I żadne działania godzące w rodzinę nie będą przez nas tolerowane - powiedział podczas oficjalnego otwarcia uroczystości starosta tarnowski Roman Łucarz. Zwracając się do premier Beaty Szydło nawiązał do polskiej, zdrowej rodziny. - Dziękuję za wszystkie słowa wypowiedziane jeszcze, gdy była Pani premierem, ale również później w Europarlamencie, w obronie polskiej rodziny. Dziękuję również Pani Poseł Annie Pieczarce, która bardzo mocno zaangażowała się w propagowanie rodziny.

Starosta tarnowski podczas oficjalnego otwarcia festynu rodzinnego
- Kiedy rozpoczynamy święto rodziny przy naszym sanktuarium, to nie sposób nie wspomnieć tego, który zawsze troszczy się o rodzinę i tego, który pielgrzymował – Św. Jan Paweł II - w stronach Starego Sącza w 1999 roku. Wtedy właśnie mówił o rodzinie - o tym największym darze, jakim jest rodzina. Jest ona fundamentem wzrastania człowieka. - zwrócił się do premier Beaty Szydło oraz gości i rodzin, które przybyły na 11. już festyn rodzinny przy sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie, przełożony wspólnoty zakonnej o. Witold Radowski.

Następnie burmistrz Tuchowa Magdalena Marszałek podczas przemówienia podkreślała niezwykłą wartość posiadania rodziny i zachęciła do jej celebracji podczas tego święta.

na zdjęciu premier Beata Szydło

Premier Beata Szydło podczas wydarzenia zwróciła uwagę przede wszystkim na budowanie wspólnoty. - Cieszmy się sobą, nie dajmy się skłócić, jesteśmy obywatelami bezpiecznego państwa, które troszczy się o rodziny, chce by każdy się czuł jak w domu i realizował swoje marzenia. Dbamy o polskie rodziny, bo nie ma nic cenniejszego. To jest nasze największe dobro narodowe. Życzę Państwu, by to dzisiejsze święto było jak najwspanialsze, najpiękniejsze, cieszmy się i wszystkiego dobrego. – dodała na koniec Beata Szydło.

Piękna pogoda i ogromne zaangażowanie zarówno uczestników, jak i organizatorów, a także prowadzących: radnej powiatowej Grażyny Karaś, oraz dyrektora Domu Kultury w Tuchowie Janusza Kowalskiego, gwarantowały świetną zabawę i wielopokoleniową integrację. Na spragnionych czekały zimne napoje, a na głodnych potrawy z grilla. Kusiły też pyszne domowe ciasta i owoce z truskawkami na czele.

Na zdjęciu prowadzący festyn rodzinny

Podczas festynu bardzo piękny program artystyczny przedstawiły dzieci z Przedszkola Niepublicznego Zgromadzenia Sióstr pw. Św. Józefa w Tuchowie, dzieci z Ochronki Zgromadzenia Sióstr Służebniczek BDNP Niepublicznego Przedszkola w Tuchowie, z Publicznego Przedszkola w Tuchowie oraz młodzież z CKZiU W Tuchowie, z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Prof. Czesława Majorka z Ryglic, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gromniku, oraz Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Tuchowie. Repertuar rodzinny godny podziwiania i naśladowania. Ależ mamy utalentowane dzieci i młodzież!

Na rodzinnym świętowaniu nie zabrakło też dobrej muzyki, której już na rozpoczęciu mieliśmy okazję posłuchać: Sanktuaryjną Orkiestrę Dętą, koncert zespołu ludowego "W Kuźni u Kowala", zespołu muzycznego "Malibo" i na zakończenie gwiazda wieczoru: koncert „SHAZZY” – to zespoły, które mogliśmy podziwiać na deskach sceny naszego festynu.

Uczestnicy uroczystości podczas festynu rodzinnego w Tuchowie

W uroczystościach uczestniczyła również Poseł na Sejm RP Anna Pieczarka, przedstawiciel Zarządu Powiatu Tarnowskiego Bogdan Płachno, radni powiatowi, wójt gminy Gromnik Bogdan Stasz, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie Anna Górska oraz radni Rady Miejskiej w Tuchowie.

Uczestnicy niedzielnego festynu rodzinnego w Tuchowie

W imieniu organizatorów pragniemy podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania tego radosnego świętowania rodzin.

Zdjęcia: Paweł Topolski

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj się