dzisiaj jest: 20 sierpnia 2022 r.   ::    imieniny: Sabina, Sobiesław, Bernard

Czeki potwierdzające pieniądze dla samorządów z drugiej edycji „Polskiego Ładu”

grafika przedstawiająca kwotę dofinansowaniaW tarnowskiej delegaturze Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego wicewojewoda Ryszard Pagacz wręczył przedstawicielom jednostek samorządu terytorialnego z ziemi tarnowskiej symboliczne czeki potwierdzające przyznane środki finansowe z drugiej edycji Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”.

W imieniu Starostwa Powiatowego czek na 15 797 000 zł odebrał dyrektor Wydziału Rozwoju Powiatu Wiesław Gadziała. Powiat tarnowski otrzymał pieniądze na trzy przedsięwzięcia – utworzenie Zakładu Aktywizacji Zawodowej w Wierzchosławicach-Dwudniakach, remont drogi powiatowej Zakliczyn – Filipowice oraz przebudowę i adaptację na potrzeby Pogotowia Ratunkowego i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej budynku dawnego Komisariatu Policji w Żabnie.

grafika przedstawiająca kwotę dofinansowania dla powiatu tarnowskiego

Łącznie powiat tarnowski i gminy z powiatu z drugiej edycji „Polskiego Ładu” dla samorządów dostały 185 mln 570 tys. 700 zł na 43 projekty.

- Termomodernizacja budynków, inwestycje infrastrukturalne, nowe placówki dla najmłodszych mieszkańców – tak wygląda w dużym uproszczeniu plan zadań z regionu tarnowskiego. To ważne, ze samorządy czując wsparcie ze strony rządu, sięgają po coraz ambitniejsze projekty służące mieszkańcom – powiedział wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

grafika przedstawiająca parlamentarzystów, przedstawicieli wojewody oraz samorządowców z przyznaną dotacją

W spotkaniu z samorządowcami uczestniczyli również wiceminister edukacji i nauki, senator Włodzimierz Bernacki oraz posłowie Anna Pieczarka i Piotr Sak.