dzisiaj jest: 29 marca 2024 r.   ::    imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Orkiestry dęte z całego powiatu wystąpiły w Tarnowie

Na zdjęciu uczestnicy przeglądu orkiestr dętych w TarnowieW Tarnowie odbył się jubileuszowy, XV Przegląd Strażackich Orkiestr Dętych Powiatu Tarnowskiego im. Ksawerego Stefańczyka. Organizatorami Przeglądu był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Tarnowie oraz Tarnowskie Centrum Kultury. Wśród gości był m.in. komendant miejski PSP w Tarnowie st. bryg. Krzysztof Gładysz. Samorząd powiatowy reprezentowali, starosta tarnowski Roman Łucarz oraz członek zarządu ZOSP RP w Tarnowie Wojciech Mik.

organizatorzy podczas uroczystości przeglądu orkiestr dętych

Jury, które obradowało w składzie: mjr Dariusz Bylina, dr Monika Sęk oraz Rafał Bała, po obejrzeniu musztry paradnej na ulicy Wałowej oraz wykonaniu przez każdą z orkiestr trzech utworów muzycznych w amfiteatrze letnim przy ulicy Kopernika, przyznało:

I miejsce: Orkiestrze OSP w Siemiechowie pod dyrekcją kapelmistrza Zenona Pajora;
II miejsce: Strażackiej Orkiestrze Dętej OSP Rzepiennik Strzyżewski pod dyrekcją kapelmistrza Rafała Pajora;
III miejsce: Strażackiej Orkiestrze Dętej Filipowice pod dyrekcją kapelmistrza Rafała Bila.

Wyróżnienie: Stowarzyszeniu Orkiestra Dęta przy OSP w Woli Rzędzińskiej pod dyrekcją kapelmistrza Bernarda Żmudy;
Wyróżnienie: Orkiestrze Dętej im. Jana Muchy OSP w Ciężkowicach pod dyrekcją kapelmistrza Andrija Drażnycia.

Wszystkie orkiestry otrzymały pamiątkowe dyplomy i statuetki a także nagrody finansowe, których fundatorami byli: prezydent Tarnowa Roman Ciepiela, starosta tarnowski Roman Łucarz oraz diecezjalny kapelan strażaków ks. Czesław Haus.

zdjęcie przedstawiające OSP Siemiechów

Orkiestra OSP w Siemiechowie będzie reprezentować Powiat Tarnowski podczas wojewódzkiego przeglądu, który odbędzie się w dniu 26 czerwca br. w Olkuszu.

Patronat nad Przeglądem objęli: Starosta Tarnowski Roman Łucarz oraz Prezydent Tarnowa Roman Ciepiela.