dzisiaj jest: 29 czerwca 2022 r.   ::    imieniny: Benita, Piotr, Paweł

Tarnowskie siatkarki z awansem do Tauron Ligi

na zdjęciu starostowie Roman Łucarz i Tomasz Stelmach oraz siatkarka Gabriela PonikowskaStarosta tarnowski Roman Łucarz oraz etatowy członek zarządu powiatu tarnowskiego Tomasz Stelmach spotkali się z Gabrielą Ponikowską środkową w Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów. Była to okazja do podsumowania emocjonującego i owocnego sezonu zakończonego awansem do Tauron Ligi.

Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów wygrał I ligę siatkarek. Zespół ten w finale play off pokonał ITA TOOLS Stal Mielec 3-1, a w ostatnim spotkaniu zwyciężył na wyjeździe 3:0 (25:13, 25:14, 25:21). Tarnowianki do sukcesu poprowadził Marcin Wojtowicz, szkoleniowiec który ma za sobą pracę w TAURON Lidze. Zespół ten był najlepszy w sezonie zasadniczym I ligi. W przyszłym sezonie zagra w TAURON Lidze.

Starosta roman Łucarz oraz środkowa zespołu siatkarek z Tarnowa Gabriela Ponikowska

Starosta podziękował za walkę, codzienną pracę, poświęcenie, zaangażowanie, wytrwałość w dążeniu do wyznaczonego sobie celu, dostarczenie pozytywnych emocji każdemu kibicowi. To dla nas zaszczyt, ale również wyzwanie mieć zespół sportowy na tak wysokim poziomie w powiecie tarnowskim.

Wiele z tych zawodniczek, które wywalczyły awans do Tauron Ligi, są w zespole już od kilku lat i wspólnie z nami budowały ten klub. W zdecydowanej większości będą miały okazję kontynuować tę tarnowską przygodę z siatkówką w ekstraklasie - powiedziała na zakończenie Gabriela Ponikowska środkowa w Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów.