dzisiaj jest: 29 marca 2024 r.   ::    imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Obchody święta strażaków w Grabnie

Pochód strażaków miniatura

Dnia 14 maja 2022 r. Ochotnicza Straż Pożarna w Grabnie obchodziła swoje święto - Gminny Dzień Strażaka. Na obchody tłumnie przybyła społeczność druhów OSP oraz mieszkańcy gminy Wojnicz. Powiat tarnowski reprezentowali starosta Roman Łucarz, wicestarosta Jacek Hudyma, oraz przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego Paweł Smoleń.

Wydarzenie rozpoczęło się uroczystą mszą świętą, a po niej nastąpił przemarsz na plac przy Domu Ludowym, gdzie odbyła się oficjalna część uroczystości - zaproszeni goście wygłosili przemówienia, podziękowania, wręczone zostały medale i odznaczenia. W trakcie obchodów poświęcono również dwa nowe wozy bojowe.

Pochód ze sztandarami

Strażacy podczas przemówień

Jak podkreślał Roman Łucarz, starosta tarnowski, poświęcenie dwóch pojazdów dla jednej jednostki OSP, to niezwykła chwila. - Wydarzenie myślę, że historyczne dla państwa, dla miejscowości, dla gminy, bo rzadko się zdarza, że poświęcamy – a często jestem na takich uroczystościach - dwa samochody. Dwa samochody, które będą służyły wam do tego, co dla was jest najważniejsze - do ratowania naszego dobytku, do ratowania życia, do ratowania zdrowia - oznajmił starosta.

Starosta Roman Łucarz podczas przemowy na obchodach

Paweł Smoleń, przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego, a zarazem druh OSP Grabno przyznał, że ostatnie lata dla jednostki OSP Grabno były bardzo udane, obfitowały nie tylko w sprzęt strażacki, ale również pod względem osobowym. - Dużo, zwłaszcza młodych osób zapisuje się w szeregi jednostki OSP Grabno – to bardzo, bardzo cieszy. Jest młodzieżowa drużyna pożarnicza. Myślę, że te samochody trochę przyciągnęły osoby, które gdzieś tam wokół OSP krążyły, a teraz, dzięki tym samochodom one są z nami – mówił Paweł Smoleń.

Przedstawiciele Zarządu Powiatu Tarnowskiego

Starosta i wicestarosta z poseł Józefą Szczurek-Żelazko i burmistrzem Wojnicza Zbigniewem Bąkiem

Wydarzenie uświetnił koncert orkiestry dętej miasta Wojnicz.

Św. Florian - kwiaty przy symbolicznym banerze

Źródło: OSP Grabno