dzisiaj jest: 29 czerwca 2022 r.   ::    imieniny: Benita, Piotr, Paweł

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Będzie nowoczesna i bezpieczna droga

rozmiar tekstu w artykule:

Podpisanie umów - miniaturaRusza gruntowna przebudowa drogi powiatowej Więckowice – Łysa Góra w miejscowościach Więckowice i Grabno. Umowa z wykonawcą pierwszego etapu prac, która opiewa na kwotę prawie 9 mln zł i zakłada modernizację ponad 3,3 km powiatowej jezdni została podpisana w Starostwie Powiatowym w Tarnowie.Inwestycja w 95 procentach sfinansowana zostanie z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”. Dawniej mieliśmy dofinansowania na poziomie pięćdziesięciu procent, w szczytach do 75 procent, ale tak dużych procentowo dofinansowań jak za rządów Prawa i Sprawiedliwości nie było nigdy – podkreślał starosta tarnowski Roman Łucarz. – Czas wykonania zadania określony został na 15 miesięcy. Nie tylko położona zostanie nowa nakładka asfaltowa, ale także droga zostanie poszerzona, a w niebezpiecznych miejscach pojawi się chodnik. Będzie to nowa, nowoczesna i w pełni bezpieczna jezdnia.

Podczas konferencji

Przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego Paweł Smoleń zwracał uwagę, że niezwykle istotna będzie poprawa bezpieczeństwa zwłaszcza w rejonie tzw. alei zabytkowych drzew. – Ta umowa to historyczny moment, bo rozpoczynamy proces połączenia nowoczesną drogą dwóch powiatów. Modernizacja kolejnego odcinka jest już projektowana, gdyż naszym celem jest gruntowne przebudowanie tej drogi aż do granicy powiatu brzeskiego. Bardzo proszę mieszkańców o wyrozumiałość, ponieważ nie da się uniknąć pewnych utrudnień podczas wykonywania prac – stwierdził przewodniczący.

Podpisywanie umów

Starosta Roman Łucarz, wicestarosta Jacek Hudyma, etatowy członek zarządu Tomasz Stelmach, jak i przewodniczący Paweł Smoleń ogromne słowa podziękowania kierowali pod adresem poseł na Sejm RP Anny Pieczarki, która mocno zabiega w Warszawie o wsparcie finansowe dla przedsięwzięć realizowanych przez powiat tarnowski.

Starosta i Wykonawca podają sobie rękę na rozpoczęcie współpracy

Wspólne zdjęcie wraz z podpisaną umową

Zdj. Paweł Topolski 

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj się