dzisiaj jest: 29 czerwca 2022 r.   ::    imieniny: Benita, Piotr, Paweł

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Zespół Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu - od nowego roku szkolnego z oddziałem wojskowym

rozmiar tekstu w artykule:
Uczestniczy uroczystości - Zespół Szkół Licealnych i Technicznych w WojniczuStarania Zarządu Powiatu Tarnowskiego o utworzenie oddziału przygotowania wojskowego (OPW) w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych im. Jana Pawła II w Wojniczu zakończyły się wielkim sukcesem. Powiat Tarnowski otrzymał decyzję Ministra Obrony Narodowej zezwalającą na jego utworzenie. Jednostką wojskową odpowiedzialną za prowadzenie zajęć praktycznych dla uczniów OPW będzie 11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej w Krakowie.

 
Oddział Przygotowania Wojskowego dedykowany jest dla młodzieży, która swą przyszłość chce związać ze służbą w Siłach Zbrojnych R.P. Absolwenci tego kierunku będą korzystać z preferencji przy przyjmowaniu do służby wojskowej zawodowej, w Obronie Terytorialnej, kandydackiej (na wyższych uczelniach wojskowych) oraz w rezerwach osobowych MON.
Ministerstwo oraz organ prowadzący szkołę przyznają na realizację programu szkolenia środki finansowe, m. in. na: zakup umundurowania, niezbędnego sprzętu, dowóz do jednostki patronackiej i inne.
 
Uczestnicy uroczystości pozują do wspólnego zdjęcia
 
Program szkolenia obejmuje zajęcia z musztry, regulaminów, taktyki, logistyki, pomocy medycznej na polu walki, łączności, terenoznawstwa i szereg innych.
Dla chcących włożyć mundur i służyć Ojczyźnie Zespół Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu od dnia 1 września 2022 r. zaprasza chętnych uczniów do elitarnej klasy dla dziewcząt i chłopców.
 
Podczas uroczystości
Fot. Paweł Topolski

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj się