dzisiaj jest: 24 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander

Powiat Pfaffenhofen w ramach partnerstwa włącza się we wspólną pomoc Ukrainie

Rozładunek - pojazd który przywiózł daryW ramach współpracy partnerskiej z Powiatem Pfaffenhofen, w odpowiedzi na nasz apel niemiecki partner przekazał środki pierwszej potrzeby dla mieszkańców miasta partnerskiego w Chmielniku, obwód winnicki na Ukrainie. Dostarczono 2700 sztuk koców termicznych oraz 1000 apteczek pierwszej pomocy.

Miasto Chmielnik zaapelowało o dostarczenie środków pomocowych dla mieszkańców Ukrainy, w tym materiałów opatrunkowych, środków czystości oraz innych artykułów pierwszej potrzeby. Dodatkowo potrzebna jest bio-toaleta dla wojska i uchodźców, którzy nocują w specjalnych salach, oraz do szpitala lokalnego.

Rozładunek darów

Rozładunek darów, zdjęcie nr 2

Transport wszystkich zgromadzonych rzeczy, w tym bio-toalety zakupionej przez powiat tarnowski, organizowany jest pod koniec bieżącego tygodnia. Paczki zostaną zawiezione na granicę z Ukrainą, skąd odbierze je strona ukraińska i przewiezie do Chmielnika, gdzie zostaną rozdysponowane wedle potrzeby.

Paczki przywiezione z Niemiec

Przekazanie paczek, samochód dostawczy w tle

Serdecznie dziękujemy powiatowi Pfaffenhofen!