dzisiaj jest: 29 czerwca 2022 r.   ::    imieniny: Benita, Piotr, Paweł

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Powiat Tarnowski pomaga partnerowi zagranicznemu z Chmielnika

rozmiar tekstu w artykule:

herb miasto chmielnik na ukrainie
W dniu 7 marca 2022 roku Powiat Tarnowski przekazał pomoc humanitarną dla partnera zagranicznego z miejscowości Chmielnik (Ukraina). W transporcie znalazły się m.in. artykuły higieniczne, środki czyszczące, produkty żywnościowe, woda mineralna, odzież dziecięca.

 

 

Współpraca Powiatu Tarnowskiego z Chmielnikiem rozpoczęła się w dniu 29 czerwca 2011 roku podpisaniem porozumienia o partnerstwie i współpracy. Miasto Chmielnik znajduje się w obwodzie winnickim (591 km od Tarnowa). Prawa miejskie uzyskał w 1448 roku. Chmielnik jest miejscowością uzdrowiskową. W pobliskiej Kuryłówce w 1860 roku urodził się wybitny polski pianista i kompozytor Ignacy Jan Paderewski.

- Jesteśmy w stałym kontakcie z władzami Chmielnika. Na bieżąco informują nas o swoich potrzebach. Nasi mieszkańcy ochoczo włączyli się do zbiórki darów – mówi starosta Roman Łucarz.

Starosta Tarnowski serdecznie pragnie podziękować wszystkim instytucjom, firmom oraz mieszkańcom Powiatu Tarnowskiego za okazaną pomoc i solidarność. W odpowiedzi na wojnę i tragedię mieszkańcy powiatu otworzyli serca. Szczególne podziękowania kierujemy do firmy FTU Magdalena Jakubas, która nieodpłatnie udostępniła swój transport na potrzeby pomocy humanitarnej dla Chmielnika.

Starostwo Powiatowe w Tarnowie przypomina również, że na terenie powiatu wytypowano i utworzono miejsce, z którego będzie następował odbiór zebranych rzeczy przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych. Magazyn jest zlokalizowany w jednej z firm w strefie przemysłowej w Niedomicach (gmina Żabno).

- Wybór tego miejsca nie jest dziełem przypadku – podkreśla wicestarosta Jacek Hudyma. Jest to duży, nowoczesny obiekt, znajduje się blisko Tarnowa, dodatkowo z Niedomic łatwo dotrzeć w każdy zakątek powiatu.

Szczegółowych informacji w przedmiotowej sprawie udziela Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Tarnowie pod numerami telefonu: +48 146883330, +48 146883331, +48 146883333, komórka +48 516529156.

solidanizukraina

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj się