dzisiaj jest: 23 kwietnia 2024 r.   ::    imieniny: Jerzy, Wojciech

Siódmy rok darmowej pomocy prawnej w Powiecie Tarnowskim

logo powiatuZ dniem 3 stycznia 2022 roku rozpoczął się siódmy rok funkcjonowania darmowej pomocy prawnej w Powiecie Tarnowskim na zasadach określonych w ustawie z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej. Od tego roku mieszkańcy naszego powiatu mogą korzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej aż w 18 lokalizacjach. Punkty dostępne są w każdej gminie Powiatu Tarnowskiego oraz w siedzibie Starostwa Powiatowego w Tarnowie.

Adwokaci i radcy prawni udzielają darmowej pomocy prawnej w następujących lokalizacjach:

1. Centrum Kultury Wsi Polskiej w Wierzchosławicach
2. Dom Kultury w Koszycach Wielkich
3. Dom Kultury w Tarnowcu
4. Filia Pogotowia Ratunkowego w Lisiej Górze
5. Gminna Biblioteka Publiczna w Zakliczynie
6. Gminne Centrum Kultury w Żabnie
7. Miejskie Centrum Kultury w Radłowie
8. Ratusz w Ciężkowicach
9. Starostwo Powiatowe w Tarnowie
10. Świetlica profilaktyczno wychowawcza w Pleśnej (budynek obok Szkoły Podstawowej w Pleśnej)
11. Urząd Gminy w Gromniku
12. Urząd Gminy w Rzepienniku Strzyżewskim
13. Urząd Gminy w Skrzyszowie
14. Urząd Gminy w Szerzynach
15. Urząd Gminy w Wietrzychowicach
16. Urząd Miejski w Ryglicach
17. Urząd Miejski w Tuchowie (budynek administracyjny przy ul. Jana Pawła II 4)
18. Urząd Miejski w Wojniczu

Jaką pomoc możesz otrzymać ?

- informację, jaka jest twoja sytuacja prawa oraz jakie są twoje prawa i obowiązki;

- informację, jak można rozwiązać twój problem;

- pomoc przy sporządzeniu projektu pisma, wniosku o zwolnienie od kosztów sądowych lub wniosku o ustanowienie pełnomocnika z urzędu;

- pomoc przy sporządzeniu planu działania (np. spłaty zobowiązań) oraz w jego realizacji;

- darmową mediację (np. w sytuacji konfliktu z sąsiadem).

Jak możesz skorzystać z pomocy ?

Aby skorzystać z darmowej pomocy prawnej należy umówić się telefonicznie pod numerem telefonu +48 146883327 lub +48 571356913 (w godzinach pracy Starostwa Powiatowego w Tarnowie). Istnieje również możliwość samodzielnej rejestracji internetowej pod adresem https://np.ms.gov.pl/małopolskie/tarnowski.

Osoby zainteresowane uzyskaniem pomocy prawnej za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość (tj. telefonicznie, e-mail itd.) proszone są o wcześniejszy kontakt celem rejestracji pod numerami telefonu podanymi powyżej.

Nie obowiązuje właściwość terytorialna według miejsca zamieszkania, każdy uprawiony mieszkaniec może uzyskać pomoc prawną w dowolnej wybranej przez siebie lokalizacji w Powiecie Tarnowskim.

Szczegółowe informacje na temat funkcjonowania nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w Powiecie Tarnowskim znajdują się na stronie https://poradyprawne.powiat.tarnow.pl.