dzisiaj jest: 27 maja 2022 r.   ::    imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Samorządowy opłatek w Tarnowie

rozmiar tekstu w artykule:

Samorządowy opłatek w Tarnowie na zdjęciu biskup Stanisław SalaterskiiTradycyjnie rozbrzmiewały kolędy, składano sobie najlepsze świąteczne i noworoczne życzenia. W auli Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie odbyło się opłatkowe spotkanie samorządowe subregionu tarnowskiego, którego współorganizatorem był starosta tarnowski Roman Łucarz. W wydarzeniu uczestniczyła m.in. poseł Józefa Szczurek-Żelazko.

 

Opłatkowe spotkania samorządowe w Tarnowie w okresie przed Świętami Bożego Narodzenia mają wieloletnią tradycję. Ich organizatorami corocznie są marszałek Małopolski wspólnie z wojewodą, prezydentem Tarnowa oraz starostami powiatów tarnowskiego, brzeskiego i dąbrowskiego.

W tym roku epidemia koronawirusa uniemożliwiła osobiste spotkanie w szerokim gronie i przełamanie się opłatkiem, ale wydarzenie w nieco innej formie, w tym hybrydowej zorganizowane zostało w auli Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego przy Alei Solidarności w Tarnowie.

Kolędowo powitał uczestników tarnowski chór Gos.PL, który od wielu lat swoim śpiewem przekazuje radość płynącą z Ewangelii. Następnie składano sobie życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

Na zdjęciu tarnowski chór Gos PL

Biskup Stanisław Salaterski apelował, aby dostrzegać w nas to, co jest dobre i niekoniecznie szukać tego, co nas różni. A także o to, aby trzymać się sprawdzonych w dziejach zachowań naszych ojców i iść przetartym szlakiem.

Biskup Stanisław Salaterski podczas spotkania samorządowego opłatka

Tradycyjnie również podczas przedświątecznego spotkania samorządowego w Tarnowie pojawiło się Betlejemskie Światło Pokoju – ogień zapalony w Grocie Narodzenia Chrystusa. Przynieśli go harcerze z 5 Tarnowskiej Drużyny Harcerskiej im. Janusza Korczaka.

Na zdjęciu piata drużyna harcerska imienia Janusza Korczaka w Tarnowie

Fot. Paweł Topolski

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj się