dzisiaj jest: 18 maja 2022 r.   ::    imieniny: Alicja, Feliks, Eryk

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Młodzież Gromnickiego LO w Portugalii

rozmiar tekstu w artykule:

Młodzież Gromnickiego Liceum w PortugaliiW dniach 12 – 18 grudnia 2021 uczniowie  Liceum Ogólnokształcącego w Gromniku odwiedzili Portugalię i uczestniczyli w tygodniowych zajęciach w szkole Eprami w Moncao w ramach programu Erasmus+.

 


Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gromniku realizuje projekt „Developing interculturally competent students as a way of overcoming cultural conflicts” - „Rozwijanie kompetentnych międzykulturowo uczniów jako sposób na przezwyciężanie konfliktów kulturowych” wraz ze szkołami partnerskimi z Turcji, Hiszpanii, Portugalii i Grecji.

Młodzież z Gromnika na tygodniowym pobycie z programu Erazmus plus w Pprtugalii

Zdobycie globalnej świadomości o różnorodności i wartości innych kultur jest integralną częścią edukacji. Młodzież szkoły w Gromniku prezentowała tradycje i kulturę naszego regionu, ale miała też możliwość poznania obyczajów i dziedzictwa pozostałych krajów partnerskich. Uczniowie odwiedzili wiele ciekawych kulturowo miejsc w tym regionie Portugalii m.in. Viana do Castelo i Longos Vales oraz Porto. Korzystając z położenia miasteczka przy granicy hiszpańskiej, młodzież spędziła popołudnie spacerując i podziwiając słynące z świątecznego oświetlenia miasto Vigo.

Młodzież Gromnickiego Liceum w Portugalii

Kolejny wyjazd młodzieży już w marcu 2022 roku, tym razem uczniowie będą poznawać Turcję i okolice turystycznego miasta Manavgat.

Film z wizyty w Portugalii dostępny jest tutaj

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj się