dzisiaj jest: 29 marca 2024 r.   ::    imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Rozdano puchary najlepszym szkołom powiatowym w dziedzinie sportu

Miniatura - rozdanie pucharówW Starostwie Powiatowym w Tarnowie dnia 24 listopada br. odbyło się oficjalne rozdanie dyplomów i pucharów, na ręce dyrektorów szkół podstawowych i średnich z powiatu tarnowskiego. W uroczystości przekazania nagród uczestniczył etatowy członek zarządu Tomasz Stelmach, obecny był także dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Promocji Czesław Mida, oraz dyrektorzy poszczególnych szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie szkół brali udział we współzawodnictwie sportowym, którego organizatorem był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Tarnowie. Środki finansowe na obsługę sędziowską (finały i półfinały), oraz zakup pucharów i medali dla uczestników finałów powiatowych zostały pokryte przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie, które wspierało przeprowadzenie zawodów sportowych.

Przemowa dyrektora Czesława Midy

Zgromadzeni podczas spotkania

Gminni Organizatorzy Sportu złożyli serdeczne podziękowania dla zarządu powiatu – starosty Romana Łucarza, przewodniczącego rady powiatu Pawła Smolenia, oraz etatowego członka zarządu Tomasza Stelmacha. Organizatorzy dodali, iż dzięki ich pomocy, mogą organizować imprezy sportowe z profesjonalną obsługą sędziowską. Najważniejszy jest fakt, iż w zawodach bierze udział coraz większa ilość z terenu powiatu. dzieci i młodzieży.
Nie bez znaczenia jest pomoc Wydziału Edukacji, Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Tarnowie, na czele z dyrektorem Czesławem Midą, który pomaga w rozwiązywaniu wszelkich problemów organizacyjnych i jest otwarty na nowe pomysły, które służą upowszechnianiu kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Podziękowania otrzymał również pracownik wydziału Jarosław Zbrożek, za pomoc przy organizacji zawodów, związaną z obsługą sędziowską i zakupem pucharów.

Zdjęcie pamiątkowe z dyplomem

Zdjęcie pamiątkowe z dyplomem i pucharem

W ramach Igrzysk Dzieci (klasy IV-VI) uczniowie startowali w 14 konkurencjach, w kategorii dziewcząt i chłopców, a były to: sztafetowe biegi przełajowe, kolarstwo górskie, halowa piłka nożna, tenis stołowy indywidualny i drużynowy, szachy, piłka siatkowa oraz koszykówka. Z powodu trwającej pandemii nie udało się rozegrać zawodów w piłkę ręczną, nożną, biegach drużynowych, czwórboju lekkoatletycznym i drużynowej lidze lekkoatletycznej. Dodatkowo, pod szyldem Starostwa Powiatowego w Tarnowie i Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Tarnowie zawody w kolarstwie górskim MTB (Mountain Terrain Bike), których nie wliczono do punktacji powiatowej.

Zdjęcie pamiątkowe z dyplomem i pucharem

W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (klasy VII-VIII) uczniowie startowali również w 14 konkurencjach w kategorii dziewcząt i chłopców, do których zaliczały się: sztafetowe biegi przełajowe, kolarstwo górskie, halowa piłka nożna, tenis stołowy indywidualny i drużynowy, szachy, piłka siatkowa oraz koszykówka. Dodatkowo, pod szyldem Starostwa Powiatowego w Tarnowie i Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Tarnowie zawody w kolarstwie górskim MTB, których nie wliczono do punktacji powiatowej.

Zdjęcie pamiątkowe z dyplomem

Zdjęcie pamiątkowe z dyplomem i pucharem

Wszystkie zawody powiatowe poprzedzone były rozgrywkami gminnymi, celem wyłonienia najlepszych zawodników, lub drużyn do reprezentacji szkół na wyższym szczeblu. We współzawodnictwie sportowym brali udział reprezentanci wszystkich 16 gmin z terenu powiatu tarnowskiego.

Zdjęcie pamiątkowe z dyplomem i pucharem

Dyplomami zostali nagrodzone następujące szkoły:

Za zwycięstwo w powiatowym współzawodnictwie sportowym w ramach Igrzysk Dzieci w roku szkolnym 2019/2020:

• I miejsce - Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Rzuchowej,
  • II miejsce - Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Gromniku,
  • III miejsce - Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Tuchowie,
  • IV miejsce - Szkoła Podstawowa im. Lanckorońskich w Zakliczynie,
  • V miejsce - Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wielkiej Wsi,
  • VI miejsce - Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Ciężkowicach.

Za zwycięstwo w powiatowym współzawodnictwie sportowym w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w roku szkolnym 2019/2020:

• I miejsce - Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Tuchowie,
  • II miejsce - Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Kantego w Wojniczu,
  • III miejsce - Szkoła Podstawowa im. Lanckorońskich w Zakliczynie,
  • IV miejsce - Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Gromniku,
  • V miejsce - Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Szynwałdzie,
  • VI miejsce - Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Rudce.

Za zwycięstwo w powiatowym współzawodnictwie sportowym w ramach Licealiady Młodzieży w roku szkolnym 2019/2020:

• I miejsce – Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gromniku,
  • II miejsce - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. Bohaterów Bitwy pod Łowczówkiem w Tuchowie,
  • III miejsce – Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Ciężkowicach.

Zdjęcie pamiątkowe z dyplomem i pucharem

Zdjęcie pamiątkowe wszystkich uczestników spotkania