dzisiaj jest: 28 marca 2024 r.   ::    imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

I Drużynowy Turniej Szachowy Szkół Średnich o Puchar Starosty Powiatu Tarnowskiego

Turniej szachowy miniatura19 listopada 2021r. w Łęgu Tarnowskim w Centrum Kulturalno - Oświatowo - Sportowym został rozegrany turniej szachowy, którego pomysłodawczynią była Grażyna Karaś - radna powiatowa, przewodnicząca komisji do spraw Oświaty, Kultury, Sport i Turystyki.  Sponsorem strategicznym był starosta Roman Łucarz, współorganizatorami: Starostwo Powiatowe w Tarnowie, Gminne Centrum Kultury w Żabnie, Burmistrz Żabna, oraz Akademia Szachowa. Samorząd powiatu tarnowskiego reprezentował Tomasz Stelmach etatowy członek zarządu.

Celem turnieju była popularyzacja i wzrost zainteresowania szachami, integracja środowiska szachowego, odkrywanie talentów wśród młodzieży, a także wyłonienie najlepszej szkolnej drużyny w powiecie tarnowskim.

Przemówienie Tomasz Stelmacha

W zawodach uczestniczyło osiem czteroosobowych drużyn z powiatu tarnowskiego. Mistrzem powiatu tarnowskiego została szkolna drużyna szachowa  CKZiU Tuchów 1, przed LO z Tuchowa. Podium uzupełnia CKZiU Tuchów 2. Wymienione drużyny otrzymały puchary i medale. Kolejne drużyny: ZSP Ryglice, ZSLiT Wojnicz, ZSOiZ  Ciężkowice, ZSOiZ Gromnik, oraz ZSP Żabno otrzymały okolicznościowe statuetki szachowe za udział w turnieju.

Przeciwnicy podczas gry szachwej

Młodzież obserwująca rywalizujących podczas gry szachowej

Młodzież obserwująca rywalizujących podczas gry

Mistrzami szachownic zostali zawodnicy tuchowskich drużyn: Jakub Szeląg, Piotr Bakuliński, Arkadiusz Kopek i Hubert Zybiński. Rewanżowy turniej odbędzie się w I kwartale 2022 r.

Grażyna Karaś podczas wręczania medalu zwycięzcom

Tomasz Stelamch wręcza odznaczenie zwycięzcy

Wyróżnienia wręczali : Tomasz Stelmach - etatowy członek zarządu powiatu, Grażyna Karaś - radna powiatowa, oraz Marta Warias - dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Żabnie.

Organizatorzy i uczestnicy pozują do wspólnego zdjecia

Zdjecie pamiątkowe z uczestnikami turnieju szachowego

Zawody sędziowali: Czesław Markiewicz i Roman Kawa z Akademii Szachowej. Więcej danych statystycznych - tutaj.

Nagrody i wyróżnienia dla najlepszych puchary i medale

Fot. Paweł Topolski
Więcej zdjęć na oficjalnym profilu facebook Starostwa Powiatowego w Tarnowie.