dzisiaj jest: 18 maja 2022 r.   ::    imieniny: Alicja, Feliks, Eryk

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Więcej pieniędzy na modernizację opryskiwaczy

rozmiar tekstu w artykule:

Opryskiwacz ciągnikowyDobra wiadomość dla rolników z powiatu tarnowskiego. Starostwo zwiększy środki na modernizację opryskiwaczy ciągnikowych w 2007 roku. Pozwoli to na wyremontowanie kolejnych urządzeń wykorzystywanych przez rolników w pracach polowych. Będą oni zużywać mniej środków chemicznych, zmniejszy się także emisja substancji szkodliwych dla środowiska.

Zainteresowanie modernizacją opryskiwaczy jest bardzo duże. W tym roku tarnowskie starostwo powiatowe zawarło umowy z osiemnastoma rolnikami, którzy chcieli uczestniczyć w tym programie. Dla pozostałych zabrakło pieniędzy – trafili więc na tzw. listę rezerwową. Ale i oni będą mogli wyremontować swoje maszyny – Zarząd Powiatu Tarnowskiego przedstawi na najbliższej sesji projekt uchwały zwiększający środki na ten cel o 8 tys. zł. Pozwoli to na zmodernizowanie kolejnych 15 opryskiwaczy, które dostaną specjalny znak kontrolny. Rolnik otrzyma dofinansowanie na poziomie 50 procent poniesionych kosztów. Nie może ono jednak przekroczyć 300 zł. 

- Modernizacja opryskiwacza na pewno spowoduje zmniejszenie emisji substancji szkodliwych do środowiska, zwiększy bezpieczeństwo osoby wykonującej zabiegi, ma także czynnik ekonomiczny: zmniejsza się ilość używanych środków ochrony roślin, a w kieszeni rolnika zostaje więcej pieniędzy -  tłumaczy Agnieszka Jeleń, naczelnik wydziału ochrony środowiska w tarnowskim starostwie. 

Modernizacja opryskiwaczy prowadzona jest przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie od 2002 roku. W programie uczestniczyło ponad 150 rolników z powiatu tarnowskiego.

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj się