dzisiaj jest: 18 maja 2022 r.   ::    imieniny: Alicja, Feliks, Eryk

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Pieniądze dla niepełnosprawnych czekają

rozmiar tekstu w artykule:

 2 mln 400 tys. zł – tyle pieniędzy podzielono na rehabilitację społeczną i zawodową osób niepełnosprawnych. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie najwięcej pieniędzy - 800 tys. zł -przeznaczy na dofinansowanie zakupu środków ortopedycznych. 600 tys. zł trafi na dopłaty do turnusów rehabilitacyjnych, 400 tys. zł na działalność warsztatów terapii zajęciowej, a na usuwanie barier architektonicznych w domach osób niepełnosprawnych – 300 tys. zł.

Pieniądze przyznał Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Zainteresowanie nimi jest bardzo duże. Dotychczas np. 550 osób złożyło wnioski o dopłaty do turnusów rehabilitacyjnych. Zdaniem Wiesławy Iwaniec, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie, do końca 2007 roku liczba ta sięgnie nawet tysiąca osób! Powodzeniem cieszą się także dopłaty do likwidacji barier architektonicznych w domach. Starają się o to osoby poruszające się o kulach lub na wózkach inwalidzkich. Za pieniądze z PFRON-u remontują przede wszystkim łazienki – dofinansowanie może w tym przypadku wynieść nawet do 80 procent kosztów inwestycji.

Dotychczas PCPR w Tarnowie przyjęło również kilka wniosków dotyczących zakupu komputera dla dzieci z porażeniem mózgowym. Dopłata wynosi 2 tys. zł. Natomiast dofinansowanie do sprzętu rehabilitacyjnego wynosi do 60 procent ich wartości. - Wnioski przyjmujemy przez cały rok. Jesienią spodziewamy się kolejnych pieniędzy z PFRON-u. Jeżeli jednak ktoś jest zainteresowany dofinansowaniem, niech stara się o nie jak najszybciej – podkreśla dyrektor W. Iwaniec.

Niepełnosprawni z powiatu tarnowskiego mogą składać wnioski w Centrum Pomocy Rodzinie, które mieści się w budynku Starostwa Powiatowego w Tarnowie, przy ulicy Narutowicza 38 na III piętrze (w bocznym skrzydle znajduje się winda, którą łatwo można dostać się do PCPR-u).

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj się