dzisiaj jest: 28 września 2022 r.   ::    imieniny: Marek, Wacław

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

W Centrum Paderewskiego zagrają utalentowani muzycy

rozmiar tekstu w artykule:

sala miniDnia 18 września 2020 roku, w Sali Koncertowej Stodole, w Kąśnej Dolnej wystąpi znakomita wokalistka Natalia Kukulska, z towarzyszeniem jednego z najlepszych polskich kwartetów jazzowych Atom String Quartet oraz perkusisty Michała Dąbrówki.

 

Muzycy z Atom String Quartet zaaranżowali utwory Natalii Kukulskiej w zupełnie inny, nieoczywisty sposób. Zastąpili typowe dla elektroniki brzmienia i arpeggiatory grą na instrumentach smyczkowych przy użyciu wielu niekonwencjonalnych technik, uzyskując niepowtarzalny efekt, który będzie można usłyszeć na żywo podczas ich wspólnego, akustycznego koncertu. Dołączy do nich współkompozytor piosenek Michał Dąbrówka, który zagra zarówno na perkusji jak i ksylofonie.

Natalia Kukulska to jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich wokalistek o bardzo bogatym dorobku artystycznym. Producentka, współkompozytorka, autorka tekstów, W swojej „dorosłej” karierze nagrała 9 solowych albumów, z których większość osiągnęła status złotej, platynowej lub multiplatynowej płyty. Na koncie ma wiele nagród i aż 11 nominacji do nagrody Fryderyk. Najnowszy album Artystki – „Halo tu Ziemia” to kolejne wydawnictwo, na którym Natalia konsekwentnie podaża swoją odważną i nie zawsze bliską mainstreamowi drogą. Drogą, którą zdobyła uznanie zarówno branży muzycznej, jak i publiczności.

plakat nk

Atom String Quartetto jeden z najbardziej intrygujących kwartetów smyczkowych na świecie, należący do grona najlepszych wykonawców jazzowych w Polsce. Tworzą go skrzypkowie Dawid Lubowicz i Mateusz Smoczyński, altowiolista Michał Zaborski oraz wiolonczelista Krzysztof Lenczowski. Wszyscy są absolwentami Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Od momentu zdobycia Grand Prix XIII Bielskiej Zadymki Jazzowej w 2011 roku zespół stale gości na największych światowych festiwalach muzycznych. Trudno w sposób jednoznaczny określić styl muzyczny grupy. W jej twórczości – oprócz jazzu – słychać inspiracje polskim folklorem, muzyką z różnych regionów świata, a także muzyką współczesną i klasyczną. Zespół nagrał cztery autorskie płyty: wyróżnioną Fryderykiem w kategorii Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku – „Fade In” (2011), „Places” (2012), za którą otrzymał Fryderyka w kategoriiAlbum Roku – Muzyka Jazzowa oraz „AtomSPHERE” (2015) i „Seifert” (2017), nominowane do Fryderyków w kategoriiAlbum roku muzyka jazzowa.

Michał Dąbrówka jest jednym z najlepszych i najbardziej cenionych polskich perkusistów. Kompozytor i producent muzyczny. Wzięty muzyk sesyjny, który ma na swoim koncie ponad setkę albumów nagranych z czołówką polskich artystów (między innymi Woobie Doobie, Edyta Bartosiewicz, Kasia Kowalska, Edyta Górniak, Natalia Kukulska, Michał Urbaniak, Grzegorz Turnau, Adam Sztaba, Krzesimir Dębski) oraz współpracę koncertową z czołówką muzyków jazzowych. Wielokrotnie zdobywał tytuł najlepszego „Perkusisty roku” w plebiscytach branżowych magazynów takich jak „Perkusista” i „Top Drummer”. Od kilku lat coraz chętniej sięga po inne instrumenty, przeżywając fascynację syntezatorami analogowymi. W ostatnich swoich produkcjach odpowiedzialny jest również za partie klawiszowe i aranżacje. Coraz częściej wykorzystuje również inne instrumenty perkusyjne, takie jak ksylofon czy perkusje elektroniczne.W 2014 roku muzyk zagrał podczas koncertu inaugurującego otwarcie Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie, wraz z legendarnym gitarzystą Stevie Vai’em.

Bilety w cenie 40 zł w sprzedaży wyłącznie internetowej, od dnia 18 sierpnia, na stronie internetowej Centrum Paderewskiego lub w kasie bezpośrednio przed koncertami (jeśli będą jeszcze dostępne).

W związku z bieżącą sytuacją epidemiczną wejście na koncert możliwe jest wyłącznie po wcześniejszym złożeniu obowiązkowego pisemnego oświadczenia, że uczestnik, według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną wirusem Sars-CoV-2 oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. Oświadczenie, które dostępne jest na stronie internetowej Centrum Paderewskiego, należy wydrukować, wypełnić, podpisać i złożyć bezpośrednio przed koncertem w wyznaczonym przez organizatora miejscu. Wewnątrz sali koncertowej publiczność ma obowiązek zasłaniania ust i nosa. 

Ze względów bezpieczeństwa Centrum nie organizuje przejazdu autokarowego z Tarnowa do Kąśnej.

Powyższe informacje dostępne są również na stronie Centrum Paderewskiego - link tutaj.

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj się