dzisiaj jest: 28 marca 2024 r.   ::    imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Pieniądze dla niepełnosprawnych

W Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowie są już wnioski, które należy wypełnić starając się o dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Można dostać pieniądze na zakup i montaż oprzyrządowania ułatwiającemu inwalidzie prowadzenie samochodu, zakup sprzętu komputerowego oraz kupno wózka elektrycznego. Formularz trzeba złożyć do 28 lutego.
 - W ub.r. wnioski zabrało od nas ponad 100 mieszkańców. Najczęściej starali się o dotację na zakup komputera. Mogą to zrobić osoby z brakiem lub niedowładem obu kończyn górnych. Były także wnioski o przyznanie pieniędzy na zakup wózka elektrycznego, rzadziej o przystosowanie pojazdu dla osoby niepełnosprawnej – mówi Wiesława Iwaniec, dyrektor PCPR w Tarnowie. Druk, który trzeba wypełnić w tym roku nie różni się praktycznie od tego z lat poprzednich, a jego uzupełnienie nie powinno stanowić większego problemu.

Formularze wniosków można otrzymać w Powiatowym Centrum mieszczącym się przy ul. Narutowicza 38 w Tarnowie (III piętro, można dostać się windą), ale składać je trzeba w siedzibie małopolskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przy al. 29 Listopada 130 w Krakowie. Tam też można pytać o szczegóły dotyczące przyznawanych dotacji – osobiście bądź telefonując pod numer: 0-12 415 91 19; 0-12 415 86 35.

Przypominamy – wnioski w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie mogą otrzymać jedynie mieszkańcy powiatu tarnowskiego, a nie miasta Tarnowa.