dzisiaj jest: 27 maja 2022 r.   ::    imieniny: Juliusz, Magdalena, Jan

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Droga Tarnów-Wierzchosławice już po remoncie

rozmiar tekstu w artykule:

Otwarcie drogi powiatowejPo trwającej kilka miesięcy modernizacji, oddano do użytku drogę powiatową nr  1346 Tarnów-Wierzchosławice. Remont 1,5-kilometrowego odcinka od Ostrowa do skrzyżowania z drogą wojewódzką w Wierzchosławicach kosztował 4 mln 65 tys. 673 zł. Modernizacja objęła położenie nowej nawierzchni, wybudowano chodniki i ścieżkę rowerową, zmodernizowany został również przepust drogowy.

Od lat na tym odcinku notowano bardzo duży ruch samochodów, zwłaszcza ciężarowych. One w największym stopniu przyczyniły się zniszczenia nawierzchni. Jest to także trasa, którą do pracy w Tarnowie dojeżdżają mieszkańcy okolicznych miejscowości. Wielu z nich korzysta z rowerów. - Aby zwiększyć ich bezpieczeństwo powstała ścieżka rowerowa, natomiast po drugiej stronie drogi piesi będą mogli bezpiecznie poruszać się po nowych chodnikach – podkreśla starosta tarnowski Mieczysław Kras.

Inwestycja została zrealizowana w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego Województwa Małopolskiego, z działania „Obszary podlegające restrukturyzacji”. Ponad 2 mln 439 tys. wyłożył Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego, dofinansowanie budżetu państwa to ponad 406 tys. zł. Z własnego budżetu powiat tarnowski wyłożył ponad 1 mln. 219 tys. zł.
 Wykonawcą była tarnowska firma POLDIM, która pomimo opóźnienia w rozpoczęciu inwestycji (powodem było odwołanie złożone przez inną firmę startującą w przetargu), bardzo szybko uporała się z pracami. Były dni, że na placu budowy zjawiało się nawet 100 pracowników – wszystko po to, aby nadrobić stracony czas.

Oddajemy drogę mając nadzieję, że będzie dobrze służyła nie tylko kierowcom, ale przyczyni się również do rozwoju tej części powiatu. Liczę, że tę inwestycję docenią przedsiębiorcy, którzy ulokowali swoje firmy na tym terenie. Mam nadzieję, że ściągnie ona także nowe firmy, które będą zatrudniać ludzi z tych okolic – powiedział w czasie uroczystego otwarcia drogi starosta Mieczysław Kras. Na symbolicznym przecięciu wstęgi obecni byli m.in. posłowie – Urszula Augustyn i Michał Wojtkiewicz, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, wójt Wierzchosławic, radni powiatu tarnowskiego i inne osoby, które przyczyniły się do zrealizowania inwestycji.

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj się