dzisiaj jest: 28 marca 2024 r.   ::    imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Nagroda im. T. Tertila przykładem dobrej współpracy samorządów miasta i powiatu

tertil 2014 miniPodczas wspólnej, uroczystej sesji Rady Miejskiej w Tarnowie i Rady Powiatu Tarnowskiego wręczone zostały Nagrody im. Tadeusza Tertila, za najlepsze prace licencjackie, inżynierskie oraz magisterskie, poruszające tematykę Tarnowa oraz Powiatu Tarnowskiego.

Wyróżnienia wręczyli Starosta Tarnowski Roman Łucarz, Zastępca Prezydenta Tarnowa Henryk Słomka-Narożański, Przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego Zbigniew Karciński i Przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Światłowski.

tertil 2014 4
Nagrodę im. Tadeusza Tertila w kategorii „najlepsza praca magisterska” z obszaru nauk humanistycznych lub społecznych otrzymała Joanna Michalik (praca pt. „Wykorzystanie technologii informatycznych w turystyce XX wieku”), absolwentka Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Tarnowie, natomiast praca dyplomowa Barbary Piotrowskiej („Świadomość zjawiska cyberprzemocy wśród uczniów szkoły podstawowej, ich rodziców i nauczycieli”), absolwentki tej samej uczelni, została najwyżej oceniona w kategorii „najlepsza praca licencjacka”.

tertil 2014 5
Wyróżnienia otrzymały prace: licencjacka Patrycji Orłowskiej, absolwentki Uniwersytetu Pedagogicznego, praca inżynierska Natalii Banaś, absolwentki Politechniki Świętokrzyskiej i praca magisterska Ryszarda Nejmana, absolwenta Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

tertil 2014 6
W tej edycji konkursu oceniano 12 prac z następujących uczelni: Uniwersytetu Rzeszowskiego, Politechniki Krakowskiej, Małopolskiej Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Tarnowie, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Akademii Muzycznej w Krakowie, Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, Akademii Górniczo-Hutniczej, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, Politechniki Świętokrzyskiej oraz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

tertil 2014 7
W Kapitule Konkursu, oceniającej prace zasiadali: prof. dr hab. Leszek Kozioł (Przewodniczący, przedstawiciel MWSE w Tarnowie), dr inż. Slavka Galas (AGH Kraków), dr Józef Węglarz (PWSZ w Tarnowie), Wojciech Skruch (Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego), Krystyna Latała (Zastępca Prezydenta Miasta Tarnowa), Magdalena Szybilska (Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Rady Powiatu Tarnowskiego), Grzegorz Światłowski (Przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowie).

tertil 2014 3
W uroczystości, która odbyła się w tarnowskim ratuszu udział wzięli wnukowie Burmistrza Tadeusza Tertila - Ryszard i Roman Tertilowie, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Roman Ciepiela, Posłanka RP Urszula Augustyn, Wicestarosta Tarnowski Mirosław Banach oraz radni miejscy i powiatowi. Wykład okolicznościowy wygłosił dziennikarz i historyk Piotr Filip.

tertil 2014 1
Starosta Tarnowski Roman Łucarz pogratulował laureatom i podkreślił, iż Nagroda im. T. Tertila jest przykładem dobrej współpracy pomiędzy samorządami Powiatu Tarnowskiego i Miasta Tarnowa.

tertil 2014 8
tertil 2014 2