dzisiaj jest: 26 listopada 2022 r.   ::    imieniny: Konrad, Leonard, Sylwester

koronawirus nfz

baner top pomoc osobom niepelnosprawnym

baner top geodezja

baner top internetowa rezerwacja wizyt wtk

Monitoring Powodziowy Powiatu Tarnowskiego

Kolejna droga w powiecie zostanie przebudowana ze środków UE

rozmiar tekstu w artykule:

przebudowa drogi nr1337Powiat Tarnowski zmodernizuje już piątą drogę dzięki pieniądzom unijnym, pozyskanym z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.


Przebudowana zostanie droga powiatowa nr 1337 w miejscowościach Marcinkowice i Przybysławice, która została zniszczona podczas powodzi w 2010 roku. Koszt zadania po przetargu zamknął się ostatecznie w kwocie ponad 2,7 mln zł, z czego wartość dofinansowania z MRPO to ponad 1,3 mln zł.

przebudowa drogi nr1337 1
- Powiat w ostatniej perspektywie unijnej miał przydzielone na remont dróg powiatowych około 17 milionów złotych. Dzięki staraniom Starostwa, ale przede wszystkim przychylności Zarządu Województwa Małopolskiego ta kwota została znacznie przekroczona i sięgnęła już ponad 23 miliony złotych - powiedział Roman Łucarz, Starosta Tarnowski podczas konferencji prasowej, podczas której Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, Stanisław Sorys przekazał Staroście umowę na realizację projektu.

przebudowa drogi nr1337 2
Droga zostanie przebudowa na odcinku ponad 4 km. Wzmocniona zostanie konstrukcja jej nawierzchni, powstanie zatoka autobusowa i 66 metrów chodników, utwardzone zostaną pobocza. Ponadto 865 metrów chodników zostanie zmodernizowanych.

Stanisław Sorys pogratulował władzom powiatu kolejnego, dobrze przygotowanego wniosku oraz zachęcał do składania kolejnych, na realizacje tego typu przedsięwzięć. - To już drugi projekt ponad limit, który na początku tej perspektywy finansowej ustalili dla siebie sami starostowie. Jego realizacja jest  możliwa dzięki korektom finansowym oraz zmianom na projektach w innych powiatach. Środki wprawdzie pochodzą z tego samego obszaru działania, ale z zadań, które mimo wcześniejszych deklaracji nie zostały dotąd wykonane - powiedział Stanisław Sorys.

przebudowa drogi nr1337 3

Pragnę podkreślić, iż Powiat Tarnowski wszystkie projekty, ze wszystkich perspektyw rozliczył prawidłowo, co potwierdziły również kontrole Izby Skarbowej. Jest to duży sukces powiatu. Te realizacje, na które pozyskaliśmy środki wykonaliśmy prawidłowo. Nie było żadnych problemów z wykonawcami - podsumował Wicestarosta Tarnowski Mirosław Banach.

Ta inwestycja jest piątym projektem zrealizowanym przez Powiat Tarnowski ze środków MRPO. Wcześniej zostały wykonane prace na drogach powiatowych:

- 1337K Wietrzychowice - Biskupice Radłowskie w miejscowości Zabawa i Zdrochec
- 1387 K Siepietnica - Lubaszowa
- 1357K Tarnów - Ryglice
- 1340K Mokrzyska - Radłów

Tłumacz Google

baner bottom 01 bip

baner bottom 01 infocar

centrum paderewskiego kasna dolna

toikiwop

strefa przedsiebiorcy

dwdjt

zaloguj się